Köprü Üstünde Balık Tutma Yarışması

Fatih Belediyesi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen ’Tarihi Yarımada Fatih Balık Festivali’ kapsamında bugün olta ile balık tutma yarışı düzenlendi.

Köprü Üstünde Balık Tutma Yarışması
Etkinlikte Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de balık tuttu. Galata Köprüsü üzerinde gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi.
 
Başkan Mustafa Demir, balık festivalinin 11’incisini gerçekleştirdiklerini belirterek, "Köprü üzerinde balık tutmayı 5. kez gerçekleştiriyoruz. Daha önceki yıllarda da Samatya’da yapıyorduk. Şimdi Kumkapı’da ve Galata Köprüsü üzerinde olmak üzere bu çevrede balığın farkına varılması, denizin ve deniz kültürümüzün farkına varılması için bu tür etkinlikleri yapıyoruz. Her yıl daha çok ilgi görüyor. Hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum" dedi. Demir, bir yarışmacının oltasına takılan deniz atını yarışmacının isteği üzerine tekrar denize bıraktı.
 
Balık tutma yarışında Oğuz Atak 1645 gram balık ile birinci, Mustafa Altun 1237 gram balık ile ikinci, Murat Aydın ise 1182 gram balıkla üçüncü oldu. Yarışmada birinciye 400 TL, ikinciye 300 TL, üçüncüye de 200 TL ödül verildi. Dereceye giren balıkçılar kupalarını Fatih Belediye Başkanı Demir’in elinden aldı. Demir, dereceye giren yarışmacılara saat hediye etti.
 
Ödül töreninin ardından Galata Köprüsü üzerinde kurulan ızgaralarda pişirilen balıklar başkan Demir tarafından festivale katılanlara ikram edildi.
Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2014, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER