Köpeğe Gezinti Eziyeti

Adana’da bisikletine köpeğini bağlayan kimliği belirsiz bir kişi, uzun bir süre hayvanı arkasında koşturdu. Hızla giden bisikletin arkasından koşarken zorlanan köpeği fark edenler, sahibine tepki gösterdi.

Köpeğe Gezinti Eziyeti
Kent merkezindeki Reşatbey Mahallesi’nde bisikletin arka selesine bağlanan köpek zor anlar yaşadı. Ancak sahibi, çevredekilerin uyarılarına aldırmadan bisikletin arkasında koşmaya devam eden köpeğiyle ara sokaklara girerek gözden kayboldu. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre hayvanlara eziyet edenlere 454 lira para cezası kesiliyor. Ayrıca Doğa ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ekipleri, eziyet edilen hayvana el koyuyor.
 
KİHAYKO: HAYVANLARA EZİYET VE KATLİAMLARDA ARTIŞ VAR
 
Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Başkanı Metin Yıldırım, son dönemde hayvanlara eziyet ve katliamlarda artış olduğunu söyledi. Tüm Türkiye’den hayvan katliamı haberleri geldiğini, buna ağır yaptırımlar getirilmesi gerektiğini belirten Yıldırım, "Bazen sokakta yaşayan, bazen ise evde sahipli hayvanlara eziyet ediliyor. Son dönemde Türkiye’nin her yerinden katliam haberleri geliyor. Bu Türkiye’nin başkenti Ankara’da da yapılıyor. Turizm cenneti dediğimiz kentlerde de. Biz buradan herkesi, özellikle yerel yönetimleri uyarıyoruz. Hayvanlara yapılan eziyet, katliam önce Allah katında çok büyük günahtır. Ayrıca bir insanlık suçudur, cezai yaptırımları vardır.
 
Unutulmamalıdır ki, hayvanlara yaklaşımımız, bizim gelişmişliğimizi gösterir."
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER