Kopan Eli Ameliyatla Yerine Dikildi

Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde, 65 yaşındaki Nail Atabey’in motorlu testereye kaptırması sonucu bilekten kopan sol eli Çanakkale Devlet Hastanesi’nde ameliyatla yerine dikildi.

Kopan Eli Ameliyatla Yerine Dikildi
Geçen 5 Aralık günü Edremit’teki evinin bahçesinde bulunan odunları parçalamak isteyen Nail Atabey’in, motorlu testereye kaptırdığı sol eli bilek hizasından kesilerek, koptu. Yakınlarının haber vermesi üzerine gelen 112 Acil Servis ekibi, ilk müdahaleyi yaptı. 112 ekibi bir yandan da kopan elin dikilebileceği en uygun hastanelerin Balıkesir ve İzmir’de olması nedeniyle zaman kaybı yaşanmaması için Çanakkale Devlet Hastanesi ile irtibata geçti. Buradan gerekli onayın alınmasının ardından Atabey, Çanakkale Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.
 
Gerekli tetkiklerinin ardından saat 18.00’da Atabey, ameliyata alındı. Çanakkale’de ilk kez gerçekleştirilen ve 7.5 saat süren cerrahi operasyon ile Atabey’in kopan eli yerine dikildi. Operasyon hakkında bilgi veren Çanakkale Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Op. Dr. İbrahim Utku Özcan, hastaya mikrocerrahi tekniğini uyguladıklarını söyledi. Dr. Özcan, "Bu tür uzuv kopmalarında süre çok önemlidir. Dakikaların, hatta saniyelerin bile çok önemi vardır. Bu süreç başarıyla tamamlanmış ve hasta için büyük öneme sahip eli yerine dikilmiştir. Bundan sonraki süreçte yoğun bir fizik tedavi programı ile hastanın elini tekrar eskisi gibi kullanabilmesi sağlanacaktır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER