banner51

Konya'da Tefeci Operasyonu

Konya’da tefecilik yaptıkları iddia edilen şebekeye yönelik yapılan şafak operasyonunda 2’si kadın 6 kişi gözaltına alındı. Şebekenin, tefecilikten elde ettiği gelirle aldığı bir otomobil ve evi ise gizlemek amacıyla gözaltına alınan şüphelilerden 8 aylık hamile 23 yaşındaki S.Y.’nin üzerine kayıt ettirdiği iddia edildi.

Konya'da Tefeci Operasyonu
Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, tefecilik yaptıkları iddia edilen şebekeye yönelik 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından dün şafak operasyonu düzenledi. Daha önceden belirlenen adreslere yapılan baskınlarda, aralarında şebekeye yardım ve yataklık yaptığı ileri sürülen mahalle muhtarı İhsan İ.’nin de aralarında bulunduğu 2’si kadın 6 kişi, ’Suç örgütü kurmak, yağma ve tehdit’ suçundan gözaltına alındı.
 
ÖRGÜT LİDERİ ÖLDÜRÜLMÜŞ
 
Şebekenin lideri olduğu ileri sürülen Durmuş K.’nin yaklaşık 5 ay önce merkez Meram İlçesi Şeyh Sadrettin Mahallesi Alay Caddesi’nde alacak-verecek meselesi nedeniyle tartıştığı Tacir K. (41) tarafından silahla vurularak öldürüldüğü öğrenildi. Durmuş K.’nin öldürülmesi üzerine şebekenin liderliğine oğlu A.K.’nin geçtiği iddia edildi. A.K.,’nin de 2 şebeke üyesiyle birilikte ’Suç örgütü kurmak, yağma ve tehdit’ suçundan daha önce tutuklandığı belirtildi.
 
Şebekenin, senet karşılığında borç verdikleri kişilerden, alacaklarını tahsil ettikten sonra senetleri geri vermedikleri, daha sonra bu kişiler hakkında haciz işlemleri başlattıkları ileri sürüldü.
 
EV VE OTOMOBİLİ 8 AYLIK HAMİLE KADININ ÜZERİNE YAPMIŞLAR
 
Şebekenin, tefecilikten elde ettiği gelirle aldığı bir otomobil ve evi ise gizlemek amacıyla gözaltına alınan şüphelilerden 8 aylık hamile S.Y.’nin üzerine kayıt ettirdiği iddia edildi.
 
Şebeke üyelerinin, borç verdikleri kişilere yönelik haciz işlemlerini de eşi cezaevinde tutuklu olduğu belirtilen S.Y.’ye açtırdıkları belirtildi.
 
Şüphelilerin sorgusu sürüyor.
 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER