banner51

Konya'da Kar Yağışı Hayatı Felç Etti

Konya’da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Karaman karayolu dışında kenti, komşu illerle bağlayan tüm karayolları ulaşıma kapatıldı.

Konya'da Kar Yağışı Hayatı Felç Etti
Konya’da geçen pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, hayatı felç etti. Kent merkezinde kar kalındığı yarım metreyi bulurken yüksek kesimlerde 1 metreyi aştığı öğrenildi. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün verilerine göre hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceyi gösterirken, Konya Valiliği, dün eğitime verilen arayı bugün de uzatarak tatili 2 güne çıkarttı.
 
Kentteki yoğun kar ve tipi yağışı nedeniyle sabahın erken saatlerinden itibaren Konya- Afyonkarahisar, Konya- Ankara, Konya- Aksaray, Konya- Antalya, Konya- Isparta karayolları ulaşıma kapandı. Şehir çıkışlarındaki karayollarında bekleyen polis, hiçbir aracın geçişine izin vermeyip, araçları geri çevirdi. Konya- Adana ve Konya- Ankara karayolunda görev yapan trafik polisleri de yoğun kar ve tipi nedeniyle mahsur kaldı.
 
Aksaray’dan Konya istikametinin ulaşıma kapalı olduğu belirtti.
 
Karayolları 3’üncü Bölge Müdürlüğü yetkilileri, ulaşıma kapalı olan yolların açılması için ekiplerin kar temizleme ve tuzlama çalışmasını sürdürdüğünü belirtti. Ancak tipi nedeniyle açılan yolların kısa sürede yeniden kapandığı öğrenildi. Kenti çevre illere bağlayan karayollarının yanı sınara ilçeleri birbirine bağlayan karayollarının da kapalı olduğu belirtildi. Şehirlerarası otobüs terminalinden ise yolcu otobüslerinin çıkmasına izin verilmiyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2015, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER