Konya'da İtfaiye Erini Vuran Şüpheli Yakalandı

Konya’da alacak konusunda kavga ederken kendilerini ayırmak isteyen arkadaşı, itfaiye eri, 34 yaşındaki Sait Fidancıoğlu’nu sol omuzundan tabancayla vuran Murat B., polis tarafından gözaltına alındı. Yaralanan Fidancıoğlu’nun aralarında alacak konusunda anlaşmazlık bulunan iki arkadaşını barıştırmak için buluşturduğu ortaya çıkarken,  kavga anı bir işyerinin güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.

Konya'da İtfaiye Erini Vuran Şüpheli Yakalandı
Olay, geçen Cuma günü saat 23.30 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi İhsaniye Mahallesi Vatan Caddesi’nde bulunan bir apartmanın önünde meydana geldi. Murat B., iddiaya göre daha önce galeri işlettiği eski ortağı Seyit Y.’den 60 bin TL alacağını istemek için buluştu. İki kişi arasında alacak konusunda çıkan tartışma kavgaya dönüşü. Kavga sırasında tabancasına sarılan Murat B.’nin ateş etmesi üzerine mermi, kavgayı ayırmak isteyen arkadaşı itfaiye eri Sait Fidancıoğlu’nun, sol omzuna isabet etti. Kanlar içinden yere yığılan Fidancıoğlu’nu, kavgaya karışan arkadaşı Seyit Y., otomobiline alarak Meram Eğitim Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Fidancıoğlu, burada tedavi altına alındı. Olaydan sonra kaçan Murat B. de dün polis tarafından saklandığı evde yakalandı.
 
Kavgada yaralanan Fidancıoğlu’nun hem Seyit Y., hem de Murat B. ile arkadaş olduğu ve aralarında alacak anlaşmazlığı bulunan iki arkadaşını barışmak için buluşturduğu ortaya çıktı.
 
Soruşturma sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER