banner51

Konya'da Faciadan Dönüldü

Konya'da tankerden bir iş yerinin deposuna metil alkol aktarması yapılırken yangın çıktı.

 
 Boşaltım alanındaki tahta platformların tutuşmasıyla büyüyen alevler, tankerin kabin bölümü ve park halindeki bir otomobile sıçradı. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile 22 ton metil alkol yüklü aracın tankına ulaşmadan söndürüldü. Olayda otomobil ve tankerin kabin bölümü yanarak kullanılamaz hale geldi.
 
Olay, saat 13.30 sıralarında merkez Karatay İlçesi Fevzi Çakmak Mahallesi 10454 Sokakta meydana geldi. 40 yaşındaki Ali Osman A., 34 V 1846 plakalı tanker ile oto katkı ve bakım ürünleri üretilen iş yerine metil alkol getirdi. Aracı arka bölümde bulunan depo kısmına yanaştıran Ali Osman A. tanktaki metil alkolü boşaltmaya başladı. 
 
Ancak bu sırada bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Boşaltım alanındaki tahta platformların tutuşmasıyla alevler kısa sürede büyüdü. Tankerin kabin bölümü ve park halindeki bir otomobile de sıçrayan alevlere kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri müdahale etti. Önce köpük daha sonra su sıkarak yangını kontrol altına alan itfaiye ekipleri, alevleri 22 ton metil alkol yüklü aracın tankına ulaşmadan söndürdü. Yangın sonrası otomobil ve tankın kabin bölümü yanarak kullanılamaz hale geldi.
 
İtfiye yetkilileri tankın tutuşup patlaması halinde yaklaşık 400 metrekarelik alanda etkili olacağını ve çevredeki iş yerlerinin yıkılabileceğini belirtirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2013, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER