Komutandan Akıllara Zarar Plan!

Yeşiltaş karakoluna yapılan saldırının ardından bir ayrıntı daha ortaya çıktı... Dağlıca Mevkiindeki Yeşiltaş karakolunda görevli Binbaşının büyük bir faciayı önlediği ortaya çıktı.

Komutandan Akıllara Zarar Plan!

8 askerin şehit olduğu saldırıda hainler çok kalabalık geldi. Mehmetçik 40 kişiyle 100'den fazla teröriste karşı mücadele etti. Çatışma dakikalarca sürdü. Ancak teröristlerin saldıracaklarını anlayan karakol komutanın teröristlerin akıl edemediği bir planı vardı.

Farklı bir taktik geliştiren karakol komutanı askerlerine 20'nin üzerinde hayali nöbet kulübesi kurdurdu. Teröristler saldırmak için geldiklerinde mühimmatlarının büyük bir kısmını buradaki boş kulübelerde harcadı.

Yerleri tespit edilen 10 terörist bu yöntemle öldürüldü.
Karakolun üst bölgesinde çatışmalar başlayınca karakolda can siparane mücadele başlatan binbaşı ve askerleri uzun bir müddet teröristlerin sızmasını engelledi. Fakat çatışmanın devam ettiği saatlerde öncü teröristlerden bazıları sağ kaldı ve içinde bir astsubayın bulunduğu askeri mevziye el bombaları atarak 8 askeri şehit olmasına yol açtı. Çatışmada bir dikkat çeken bilgide teröristlerin köyden sızmaları…

Askerler köyün içinden sızan teröristlere karşılık verirken çok dikkatli davrandı. Bu da teröristlere istenilen derecede müdahaleyi önledi. Daha sonra başlatılan operasyonlarda kaçan 50 teröristin etkisiz hale getirildiği belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2012, 14:10
YORUM EKLE

banner47