banner9

Komşu Kadın Ve Eşi Öldürmüş

Sultangazi’de otomobilinin içinde yanında tabancayla öldürülmüş olarak bulunan Behçet G.’in (39) vahşi bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Olayla ilgili Behçet G.’in karısının da aralarında bulunduğu 2’si kadın 3 kişi gözaltına alındı.

Komşu Kadın Ve Eşi Öldürmüş
OTOMOBİLİNİN İÇİNDE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ
 
Bir ihbar üzerine Sultangazi, Gazi Mahallesi’nde bulunan Hacı Bektaşi Kent Ormanları içindeki piknik alanına giden polis ekipleri, önceki gün saat 10.00 sıralarında otomobilin içinde bir erkek cesedi bulmuştu. Başından vurularak öldürüldüğü tespit edilen kişinin eşi tarafından bir gün önce kayıp başvurusu yapılan 5 çocuk babası Behçet G., olduğu tespit edilmişti. İlk anda intihar gibi algılanan olayın daha sonradan cinayet olduğu ortaya çıkmıştı.
 
ÖNCE KOMŞU KADIN GÖZALTINA ALINDI
 
Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada titizlikle çalışan polis Behçet G.’nin vahşi bir cinayete kurban gittiğini tespit etti. Olay yeri ve çevresinde bulunan güvenlik kamera görüntülerini inceleyen dedektifler, Behçet G.’nin öldürülmeden önce bir kadınla buluştuğunu tespit etti. Bu kadının kimliğini araştıran dedektifler Behçet G.’nin aynı mahallede oturan kadın komşusu İ.Ç., olduğunu belirledi. Bunun üzerine İ.Ç. polis tarafından gözaltına alındı.
 
KOMŞU KADIN: "BENİ CİNAYETE EŞİ AZMETTİRDİ"
 
Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen İ.Ç. ‘nin ifadesi ise cinayeti çözdü. İ.Ç’nin ifadesinde olayı Behçet G.’nin eşi olan İ.G.’nin azmettirmesi sonucu kocası  ile birlikte gerçekleştirdiklerini  anlattığı öğrenildi. Poliste ifadesi alınan İ.Ç., “İ.G. ile mahalleden arkadaştık. Bir gün bana eşinin sürekli kendisini dövdüğünü, onu ortadan kaldırmak istediğini söyledi. Bunu benim yapıp yapamayacağımı sordu. Ben de para için bunu yapabileceğimi söyledim. Bana silah almam için 2 bin lira para verdi. Akşam durumu eşime anlattım. O da teklifi kabul etti.” dedi.
 
TUZAK KURMUŞLAR
 
Cinayet için plan yaptıklarını söyleyen İ.Ç. “Ben Behçet G.’ye telefondan mesaj atarak dostluk kurdum. Bir süre mesajlaştıktan sonra buluşmak için sözleştik. Buluştuktan sonra ormanlık alana gittik. Burada daha önceden planladığımız gibi kocam bekliyordu. O ortaya çıkınca ben kaçtım. Ne olduğunu tam göremedim. Daha sonra eşim yanıma geldi oradan ayrıldık.” dedi.
 
TAZİYE EVİNE OPERASYON YAPILDI
 
Bu ifade üzerine polis önce Behçet G.’nin evine baskın düzenledi. Baskın sırasında evine taziye ziyaretine gelenleri ağırlayan Behçet G.’nin eşi İ.G. gözaltına alındı. Komşuların şaşkın bakışları arasında yakalanan İ.G. Cinayet Büro Amirliğine getirildi. Daha sonra polis İ.Ç.’nin eşi S.Ç.’de yakalandı.
 
Poliste sorguları devam eden şüphelilerin şu ana kadar kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü şüphelilerin işlemlerinin bitmesinin ardından adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER