Komşu Evde 3'üncü Kattan Düşen Çocuk Öldü

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde, dün akşam saatlerinde ailesi tarafından komşuya bırakılan 3 yaşındaki Ayaz Özekes, 3’üncü kattan düşerek yaşamını yitirdi.

Komşu Evde 3'üncü Kattan Düşen Çocuk Öldü
Duatepe Mahallesi 1107 sokak Bodursoy apartmanında oturan 2 çocuk annesi 27 yaşındaki Rüya Özekes, uyumakta olan 3 yaşındaki oğlu Ayaz’ı yanına alarak aynı apartmanın 3’üncü katındaki akrabası S.E.’nin evine giderek işleri olduğunu belirtip uyur halde beşiğe bıraktı. Bir süre oyalandıktan sonra aşağı inen Rüya Özekes, oğlunun yerde kanlar içinde yattığını gördü. Bir anda neye uğradığını şaşıran ve çığlıklar atarak sinir krizleri geçirmeye başlayan annenin sesini duyanlar, sağlık ekiplerine haber verdi.  Acil serviste ilk müdahalesi yapıldıktan sonra yoğun bakım ünitesine alınan Ayaz bebek,  tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 
Ayaz’ın uyandıktan sonra çocuk beşiğinden kalkarak yan tarafta bulunun komidinin üzerine çıkıp, buradan pencereye ulaştığı ve pencereden sarkıp boşluğa düştüğü öne sürülürken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Ayaz’ın babası Mesut Özekes’in Suudi Arabistan’da çalıştığı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER