banner51

Komiser'in Resim Yeteneği

Sivas’ta Yeni Mahalle Polis Merkez Amirliğinde komiser 40 yaşındaki Muzaffer Çalık boş zamanlarında karakolun bodrumunda yağlı boya resim yapıyor.

Komiser'in Resim Yeteneği
 
19 yıllık polis evli 1 çocuk babası komiser Muzaffer Çalık 2011 yılının Aralık ayında Adana ilinden Sivas’a tayin oldu. Bir müddet Aşayiş Şube Müdürlüğü’nde çalışan Çalık, daha sonra Yeni Mahalle Polis Merkez Amirliği’nde görevlendirildi. Burada karakol amir yardımcısı olarak görnev yapan Muzaffer Çalık görev stresinden uzaklaşmak için yağlı boya resim yapmaya başladı. Polis merkez amirliğinin bodrum katında bulunan bir odayı kendisine atölye yapan Çalık burada 6 ay içerisinde 20 tablo yaptı. Resimlerinde genelikle doğa manzarası işleyen Çalık şunları anlattı:
 
"Boş zamanlarımda yağlı boya resim yaparak mesleğin vermiş olduğu stresten uzaklaşıyorum. Resim çizmeye merakla başladım. Gerçekten stres atmaya çok faydası var. Doğa ve ağacı sevdiğim için genelde doğa manzaralı resimler üzerinde çalışıyorum.  Yaptığım çalışmaların bazılarını karakol içinde bulunan odalara astık. Gelen vatandaşlar da yaptığım resimleri inceliyor."
 
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER