Komandolara Özendiler

Bolu’da, 2’nci Komando Tugayı’nı ziyaret eden ortaokul öğrencileri komandoları hayranlıkla izlerken, silahlarla fotoğraf çektirdiler.

Komandolara Özendiler
 
2’nci Komando Tugayı ortaokul öğrencileri için tanıtım gezisi düzenledi. Gazi Paşa Ortaokulu’ndan 60 öğrenci ilk olarak temsili tugay şehitliğini ardından da tugay müzesini gezdiler. Tugayın spor salonunda ise komandolar kullandıkları silah ve teçhizatları tanıttı. Salonda öğrencilere uçaksavar, tanksavar, bomba atar, roketatar, havan, termal kamera, uzun namlulu ve piyade silahları, gece görüş dürbünleri, mayın arama çalışması, kimyasal saldırılara karşı alınan önlemler ve komandonun kullandığı teçhizatlar gösterilerek bilgi verildi. Bazı öğrenciler ellerine aldıkları silahlarla fotoğraf çektirdiler. Komandolar daha sonra dağcılık gösterisinde bulunarak, kulelerin arasında gerili tellerin üzerinde yürüyüp, iple kulelerden indiler. Komandoların gösterisi öğrenciler tarafından hayranlıkla izlenirken, öğrenciler gösteri yapan komandoları uzun süre alkışladılar.
 
Öğrencilere ziyaretlerinden memnun olduğunu söyleyen 2’nci Komando Tugayı Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, "Sizler belki de geleceğin komandoları olacaksınız. Sizlere kapımız her zaman açık. Tugayımızı ziyaret etmek istediğinizde nizamiyeye gelerek "Komutanım biz geldik" diye aramanız yeterli. Sizleri misafir etmekten büyük mutluluk duyarız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER