'Kocaya Şiddet' Mağduru Koruma İstedi

Kocaeli'nin Çayırova İlçesi'nde, 8 yıllık eşini kolundan maket bıçağı ile hafif yaraladıktan sonra gözaltına alınan 51 yaşındaki engelli Ahmet Çilek, serbest bırakıldı. Ahmet Çilek, eşi 41 yaşındaki Nazmiye Çilek'in 2 yıldan beri kendisini dövdüğünü, son olarak da elektrik süpürgesi hortumuyla döverken, engellemek İçin maket bıçağı ile korkutmak istediğini, bu arada eşinin kolunun çizildiğini öne sürerek, 'Karım benden kurtulmak için sürekli dövüyor. Koruma istiyorum' dedi.

'Kocaya Şiddet' Mağduru Koruma İstedi

Çayırova Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana gelen olayda Nazmiye Çilek, kocasının kendisini maket bıçağı ile kolundan yaraladığını belirterek şikayetçi oldu. Yüzde 40 zihinsel, yüzde 38 oranında da görme engelli olduğu belirlenen Ahmet Çilek gözaltına alındı. Adliyeye sevk edildikten sonra da bu engelleri dikkate alınarak serbest bırakıldı. 

Olayın ardından açıklama yapan Ahmet Çilek, eşinin kendisini 2 yıldan beri dövdüğünü öne sürerek şunları anlattı:

"Biz 8 yıl önce evlendik. Bu evlilikten 4 yaşında kızımız var. Karım her fırsatta beni dövüyor. Son olarak kızıma bira içirdiğimi ileri sürüp beni dövdü. Böyle bir şey de olmadı. Elektrik süpürgesinin hortumu ile beni döverken kendimi korumak için maket bıçağını aldım. O sırada kolu hafifçe çizildi. Komşular da şikayet edince eve gelen polisler beni yere yatırıp gözaltına aldı. Aslında suçsuzken suçlu duruma düşürülmeye çalışıldım."     Eşinin bir yakınının evine gittiğini belirten Ahmet Çilek, devletin kendisini korumasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER