Koçarlı'nın Yüksek Kesimleri Beyaza Büründü

Aydın’ın Koçarlı İlçesi’nde geçen hafta erken bahara aldanıp çiçek veren yüksek kesimlerdeki ağaçlar ve kırlar, kar yağışı sonrası beyaza büründü.

Koçarlı'nın Yüksek Kesimleri Beyaza Büründü
İlçenin yüksek kesimlerinde dün sabah başlayan kar yağışı, aralıklarla sürüyor. Geçen hafta erken bahara aldanıp çiçek veren badem ve erik ağaçları ile kırlar, kar yağışıyla birlikte beyaza büründü. Kartpostallık görüntülerin çıktığı ilçede kardan adam yapan ve kartopu oynayan vatandaşlar, keyifli bir geçirdi. Soğuk havayla birlikte ilçenin bazı noktalarında yaşanan buzlanmalar ise sürücülere zor anlar yaşattı. Bazı binalarda sarkıtlar oluştu. Büyükşehir yasasından önce dağ köyü olan Çallı Mahallesi’nde rampa çıkan 45 ZR 8748 plakalı odun yüklü kamyon kayarak şarampole düştü. Sürücü kazadan yara almadan kurtuldu.
 
KAPALI YOL YOK
 
Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesi ekiplerinin ulaşımda olası bir olumsuzluğun yaşanmaması için aralıksız çalıştığı bildirildi. CHP’li Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, "Koçarlı’ya bağlı mahallerimizde hiçbir kapalı yolumuz yok. Tüm ana yollarımız açık olmakla birlikte çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor. Kar yağışı nedeniyle hiçbir vatandaşımız mağdur olmadı. Her türlü gerekli çalışmayı belediye olarak yapıyoruz" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER