Kocaeli'nde Kar Çilesi

Kocaeli bölgesinde iki gündür devam eden ve yüksek kesimlerde etkisini sürdüren kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Kartepe’de otel ve kayak merkezinin bulunduğu 1650 rakımlı bölgede kar kalınlığı 2 metreyi buldu. Kartepe yolu iş makineleriyle sık sık temizlenip açılmasına rağmen etkili kar yağışı nedeniyle ulaşım aksıyor. Jandarma da burada önlem alarak, kar lastiği ve zincir olmayan araçların geçisine izin vermiyor.

Kocaeli'nde Kar Çilesi
Kartepe’de otel ve kayak merkezinin bulunduğu alanda, iki gün önce yaklaşık 50 santim olan kar kalınlığı sürekli yağış sonucu 2 metreye ulaştı. Otel ve kayak merkezinin bulunduğu bölgeye zincirsiz ve kar lastiksiz araçlar çıkamıyor. Jandarma da belirli bir noktadan sonra Kartepe yolunda zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor. Kartepe yolu iş makineleriyle sık sık tuzlanıp açılmasına rağmen, etkili kar yağışı nedeniyle zaman zaman ulaşıma kapanıyor. Kayak merkezinde de kar kalınlığının artması sonucu kayak pistleri yeniden açıldı.
 
KANDIRA YOLUNDA ARAÇLAR YOLDAN ÇIKTI
 
Kocaeli bölgesinde deniz seviyesinde kar tutmamasına rağmen, biraz yükseklerde etkili yağış her yerin kapla kaplanmasına neden oldu. Dün gece İzmit- Kandıra Yolu da yoğun yağış nedeniyle karla kaplandı. 15’inci kilometreden itibaren kar kalınlığının yer yer 30 santimi bulduğu yolda, iş makineleriyle temizlik yapılmasına rağmen kar lastiği ve zinciri olmayan araçların sürücüleri zor anlar yaşadı. Yolda kalan araç sürücüleri ancak zincir takarak yollarına devam edebildi. Gündüz saatlerinde ise iş makinelerinin çalışması ve tuzlama yapılması nedeniyle ulaşım sıkıntısı ortadan kalktı.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER