Kocaeli'nde İstinat Duvarı Çöktü!

Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’nde Deniz Evler Sitesi üzerinde bulunan istinat duvarı büyük bir gürültüyle evlerin üzerine çökünce korku dolu anlar yaşandı. 8 blokta bulunan 28 daire tedbir amaçlı boşaltıldı.

Kocaeli'nde İstinat Duvarı Çöktü!
Gölcük İlçesi Değirmendere Mahallesi’nde bulunan Deniz Evler Sitesi’nde dün saat 18.30 sıralarında büyük bir gürültüyle istinad duvarı evlerin üzerine çöktü. Çökme sebebiyle siteye çok sayıda itfaiye, ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Duvarın çökmesi sırasında evlerinde bulunan site sakinleri deprem olduğunu sanarak kendilerini sokağa attı. Olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, sitedeki bazı evlerde maddi hasar meydana geldi.
 
’BELEDİYEYE SÖYLEMİŞTİK’
 
Site sakinlerinden Ferat Aydoğdu, istinat duvarının göz göre göre çöktüğünü belirterek şöyle dedi:
 
"İmza topladık, belediyeye müracaat ettik. Bu duvarın sağlıklı olmadığını yıkılacağını söyledik. Duvar sitenin üst kısmındaki bloklar sebebiyle yükseltilmişti. Belediye üst kısımdaki ev sahipleri ile görüştü ancak duvara müdahalede bulunmadı. Sonunda çöktü." Duvarın çöktüğü yerde bulunan 8 blok ve 28 hanenin olduğu sitede daireler tedbir amaçlı boşaltıldı.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER