Kocaeli'de Ticaret Odası Akademisi Açıldı

Kocaeli'de 10 bine yakın üyesi bulunan Kocaeli Ticaret Odası’nın (KOTO)  üyelerden gelen talep üzerine üniversite ile işbirliği yaparak hem üyelerin hem talep edilen işçilerin mesleki eğitimlerinin verileceği akademi törenle açıldı.

Kocaeli'de Ticaret Odası Akademisi Açıldı
Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Üniversitesi ve Cahit Elginkan Meslek ve Teknik Eğitim Merkezi ile ortaklaşa gereçekleştirilen KOTO Akademi’nin açılış törenine Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, KOÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali Demirci, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Aydın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Osman Karabayır, Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Taşkın ile KOTO üyeleri katıldı.
 
Kocaeli Ticaret Odası üyelerin eğitimlerinden, çalışanların eğitimine kadar bir çok konunun ele alınacağı Akademi’nin ilk dersi ‘Etkili İletişim Becerileri’ oldu. Meclis üyelerine yönelik ilk ders Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin tarafından verildi. Akademiye daha fazla katılımcı ve kursiyer alınacağını söyleyen Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, paydaşları ile Akademi’yi daha iyi noktaya getireceklerini söyleyerek konuşmasına söyle devam etti:
 
“Türkiye’de yaklaşık yüzde 10 civarında işsizlik var. Bir yandan da firmaların personele ihtiyaç var. Bu ihtiyaçları buluşturmak için hem eğitim ve hem de iş dünyasını iyi bildiğimiz için ikisinin ara yüzü olmak amacıyla bu akademiyi açtık. Bu projeyi bunu uygulamayacak iş dünyasındaki arkadaşlarımıza hizmet vermeyi hedefledik. Kişisel gelişim eğitimlerinden nitelikli eleman yetiştirmeye kadar bir çok konuyu kapsayacak.”  
 
KOTO Akademi’de Şubat ayında üye ve üyelerin personellerine MS Project ile Proje Yönetim Eğitimi, Madde Bağımlılığı Semineri, İşletme Bütçeleri ve Bütçe Kontrol Teknikleri, KOSGEB Destekli Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Hukuk Semineri( İşçi ve İşveren Davalarında Dikkat edilmesi gerekn Noktalar),Risk Yönetimi, Kontrol ve Kurumsal Yönetim Süreçlerinde Birlikte Değer Yaratmak, Marka ve Patent Bilgilendirme eğitimleri verilecek.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER