Kocaeli'de Domuz Gribi Vakası

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde şiddetli grip nedeniyle kontrola gelen bir hastanın yapılan tetkikleri sonucu, ’Domuz gribi’ olarak da bilinen H1N1 virüsü taşıdığı kesinleşti.  Adı açıklanmayan hasta izolasyonlu özel odada tutularak tedavi ediliyor.

Kocaeli'de Domuz Gribi Vakası
Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, hastaneye iki gün önce gelen ve önlem amacıyla izolasyonlu özel odada müşahade altına alınan hastanın labaratuvar incelemelerinin sonuçlandığını ve virisün pozitif olduğunu açıkladı. Başhekim Cantürk açıklamasında şunları söyledi:
 
"Labaratuvarda yapılan incelemeler sonucu virüsün pozitif olduğu tespit edildi. Zaten hasta yoğun bakımda ve gözetim altındaydı. Bundan sonraki süreçlerde virüsün pozitif olması nedeniyle  izolasyon net olarak gerçekleştirildi. Halen hasta kontrol altında. Çevreye yayılmasıyla ilgili tüm tedbirler alınmış vaziyette ve o konuda herhangi bir sıkıntımız bulunmuyor. Hastadan kaynaklanan bulaşma da söz konusu değil."
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER