Koca Kurbanı Saadet Zaten Yaşamıyormuş

Adana’da 25 yıllık dini nikahlı eşi 53 yaşındaki Aslan Gürbüz tarafından tüfekle vurularak öldürülen 41 yaşındaki Saadet Dündar’ın, nüfusta kaydının olmadığı da ortaya çıktı. Saadet Dündar’ın dünyaya getirdiği çocuklarının Gürbüz’ün resmi nikahlı eşinin üzerine kayıtlı olduğu, bir oğlunun da PKK’ya katıldığı ve çatışmada öldürüldüğü anlaşıldı.

Koca Kurbanı Saadet Zaten Yaşamıyormuş
Merkez, Seyhan İlçesi’nin Gülbahçe Mahallesi’nde oturan ve kente yıllar önce Diyarbakır’dan göç eden tarım işçisi Aslan Gürbüz, dün saat 22.45 sıralarında 4 çocuğunun annesi Saadet Dündar ile tartışmaya başladı. Ruhsal problemleri olmasına rağmen, hasta olduğunu kabul etmeyip tedavi görmediği ileri sürülen Gürbüz, iddiaya göre dini nikahlı eşine "Sen beni aldatıyorsun" diye bağırarak ruhsatsız pompalı tüfekle  ateş etmeye başladı.
 
KAPI ÖNÜNDE YAKALAYIP BOYNUNA ATEŞ ETTİ
 
Vücuduna saçma isabet eden Saadet Dündar, koşarak dışarı çıktı. Silah seslerini duyan komşuları da sokağa çıktı. Saadet Dündar’ı evin önünde yakalayan Aslan Gürbüz, silahın namlusunu 4 çocuğunun annesinin boynuna dayayıp tetiğe bastı. Saadet Dündar’ın vuruluşuna tanık olan komşuları, olay yerine ambulans ve polis ekibi çağırdı. Elinde silah olan Gürbüz’ü etkisiz hale getirmek isteyen vatandaşlar, üzerine saldırdı. Havaya ateş açan Gürbüz’ün, tüfeğindeki fişek bitince vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi.
 
Vatandaşlar, Aslan Gürbüz’ü uzun süre dövdü. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, Aslan Gürbüz’ü öfkeli vatandaşların elinden güçlükle kurtardı. Yüzü kan içinde kalan Aslan Gürbüz, ekip aracı ile olay yerinden uzaklaştırıldı. Başına aldığı darbelerle tanınmayacak hale gelen Aslan Gürbüz, Adana Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Sabaha kadar gözlem altında tutulan Aslan Gürbüz, taburcu edilerek gözaltına alındı.
 
TEDAVİYİ İSTEMEDİ
 
Polis ekiplerinin şüpheli ve yakınları ile yaptığı ilk görüşmede, Aslan Gürbüz’ün psikolojik sorunları olduğu ileri sürüldü. Sürekli eşi Saadet Dündar ile tartıştığı belirtilen Aslan Gürbüz’ün, bir yıl önce PKK üyesi çocuklarının çatışmada ölmesinden sonra sağlık durumunun daha da kötüye gittiği ileri sürüldü. Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadesinde eşinin kendisini aldattığından şüphelendiğini kaydeden Gürbüz’ün cinayeti kıskançlık yüzünden işlediğini söyledi.
 
NÜFUSTA KAYDI YOK
 
2’si erkek 4 çocuk sahibi olan Saadet Dündar’ın, nüfusta da kayıtlı olmadığı ortaya çıktı. Dündar’ın dünyaya getirdiği çocuklarının da Aslan Gürbüz’ün resmi nikahlı eşinin üzerine nüfgusa kaydedildiği anlaşıldı. Saadet Dündar’ın gerektiğinde resmi işlemlerini ise kız kardeşlerinin kimliği ile yaptığı belirlendi.
 
KIZKARADEŞİ TESLİM ALDI
 
Otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na getirilen Saadet Dündar’ın cenazesinin işlemleri öğle saatlerinde tamamlandı. Dündar’ın cenazesini, kızkardeşi Keziban Küçükdağ teslim aldı. Cenaze aracına gözyaşları arasında yerleştirilen Saadet Dündar’ın cenazesi götürüldüğü Küçükoba Mezarlığı’nda toprağa verildi.
 
Şüpheli Aslan Gürbüz’ün ise sorgusu sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2015, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER