Kobani'de Çatışma, Suruç'ta Operasyon

Suriye’nin Kobani kentinde IŞİD militanları ile ÖSO ve peşmergenin desteklediği YPG güçleri arasındaki çatışmalar, 79’uncu gününde de devam etti. Suruç’un Aligör Mahallesi ile Şanlıurfa merkezinde ise polis ve jandarma eşliğinde operasyon düzenlendi. 

Kobani'de Çatışma, Suruç'ta Operasyon
 
Kobani’yi ele geçirmek isteyen IŞİD ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar 79’uncu gününde devam etti.  Kentin doğu kısmındaki Sukul Hal bölgesinde süren çatışmalarda sık sık havan ve roketlerin ateşlendiği görüldü. Ağır silahlarla çatışmaların sürdüğü Kobani semalarında ise savaş uçakları keşif uçuşu yaptı.
 
ESKİ BELEDİYE BİNASINDA SİLAH VE BOMBA ELE GEÇTİ
 
Öte yandan dün gece Suruç’un Aligör Mahallesi’nde, IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırısını bahane eden bazı kişiler gösteri düzenledi ve kendilerine engel olmaya çalışan jandarmaya taş ve molotof kokteyli attı. Jandarmanın da biber gazı ve basınçlı suyla müdahalesi ile sonlandırılan gösterinin ardından Aligör Mahallesi’ndeki eski belediye binasında silah bulunduğu ihbarı yapıldı.
 
Bu ihbarın ardından harekete geçen jandarma ve polis, savcılık kararıyla eski Aligör Belde Belediyesi binasına operasyon düzenledi. Büyükşehir yasasıyla kapatılan eski belediye binasında da yapılan aramalarda 3 tüfek, 18 el bombası, 25 fişek, 27 tabanca kurşunu, 207 kamuflaj, 31 ayakkabı, bomba yapımında kullanılan çeşitli malzemeler ele geçirildi, Mahmut U. adlı şüpheli gözaltına alındı.
 
ÇİFTLİK EVİNE OPERASYON
 
Gece ayrıca kent merkezindeki Devteşti Mahallesi’ndeki bir çiftlik evine düzenlenen baskında ise, 6 yaralı YPG’li ile 3 refakatçi ve bir ev sahibi 10 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak için Terörle Mücadele Şubesi’ne götürüldü.
 
SİLOYA BAYRAK ASILDI 
 
Öte yandan IŞİD militanları tarafından 29 Kasım günü bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı sonucu düşen Türk Mahsulleri Ofis’ine ait siloların üzerindeki Türk bayrağının yerine bugün yenisinin çekildiği görüldü.
 
 
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER