Kızıyla Kazada Ölen Hamile Kadın İçin Karanfil Bıraktılar

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde minibüsün çarpması sonucu kızıyla birlikte hayatını kaybeden Çiğdem Güngör’ün yaşamını yitirdiği yere kadınlar karanfil bıraktı.

Kızıyla Kazada Ölen Hamile Kadın İçin Karanfil Bıraktılar
Geçen 17 Kasım günü, Abdulrezzak Aladağ Caddesi üzerinde meydana gelen kazada 21 SB 107 plakalı minibüs, evinden çıkıp yakınlarını ziyarete giden hamile olan 35 yaşındaki Çiğdem Güngör ile 9 yaşındaki kızı Zehra Güngör’e çarptı. Anne ve kızına çarptıktan sonra direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücünün kontrolünden çıkan minibüs, bir evin duvarına çarparak durdu. Kaza sonrası sürücü, minibüsü olay yerinde bırakıp kaçtı.
 
Kazadan sonra kaçan sürücü aranırken, Çiğdem Güngör hayatını kaybettiği yerde bugün anıldı. Belediye Eş Başkan vekili Mustafa Ergül, Belediye Eş Başkan yardımcısı Berrin Öztürk, DBP Eş Başkanı Hamide Turan, HDP Eş Başkanı Yıldız Seferoğulları ile Çiğdem Güngör’ün ailesininde aralarında bulunduğu onlarca kadın kaza yerine kırmızı karanfil bıraktı. ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ için yapılacak olan bütün etkinlikleri Güngör ailesinin anısına yapacaklarını belirten Doğubayazıt Belediyesi’ne bağlı Sema Yüce Kadın Dayanışma merkezi Sosyoloğu Özlem Arıcı, "Çiğdem kardeşimiz ve kızı Zehra’ya yapılan bu şiddet şeklini kınıyoruz. Doğubayazıt kadın kurumları olarak yargıda ’iyi hal’ indirimini kabul etmiyoruz. Dünya kadınları nezdinde bu olayı kınıyoruz. Biz kadınlar dayanışma içine girerek kadın katliamlarını, cinayetlerini, ihmal sonuçları ölümleri durdurabiliriz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER