'Kızım Ölümü de Yenecek'

Balıkesir’de kolunda başlayan ödemin vücuduna yayılması sonucu rahatsızlanan ve Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen milli judocu 16 yaşındaki Burcu Hantuk, yaşam savaşı veriyor. Kızı için tüm Türkiye’den dua isteyen baba İbrahim Hantuk, "Bir mucize bekliyoruz. Kızım ölümü de yenecek" dedi.

'Kızım Ölümü de Yenecek'
Balıkesir’de geçen hafta antrenman sırasında kolunda ödem oluşan ve ilk tedavisi yapılan ancak durumu kötüleşince Uludağ Üniversetisi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen 48 kilo Türkiye Şampiyonu milli tekvandocu  Burcu Hantuk’un tedavisi Yoğun Bakım Ünitesi’nde sürüyor. Sporcunun annesi Adalet Turhan ve babası İbrahim Hantuk, umutla kızlarından gelecek iyi haberleri bekliyor.
 
İbrahim Hantuk, kızı antrenmandan geldiğinde kolunda morluk olduğunu anlatarak, "Acil servise gittik. Alçıya aldılar. Kırık ve çatlak bulamadılar. Ağrıları ertesi gün artınca antrenörlerin söylemesi ile alçıyı çıkarttık. Ardından iştah kaybı başladı. Hastaneye yatmayı maçlarının olması nedeniyle kabul etmedi. Sonra biz ikna ettik. Birkaç gün sonra iyice hastalığı ilerledi. Biz de Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi’ne getirdik" dedi.
 
Hastanede kendileriyle çok yakından ilgilenildiğini kaydeden İbrahim Hantuk, şöyle devam etti:
 
"Biraz önce kızımızın böbrek fonksiyonlarının normale dönmeye başladığı ve iyiye gittiğini anlattılar. Tüm Türkiye’den dua bekliyoruz. Eminim kızım ölümü de yenecek" diye konuştu.
 
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr.Tahsin Yakut da Burcu’nun durumunun geldiği günden daha iyi olduğunu belirterek, "Hayati tehlikesi devam ediyor. Böbreklerinde iyileşme var. Solunum ve kalp desteği veriliyor. Kolundaki ölü dokular zaman zaman temizleniyor. Doktorlarımız elinden geleni yapıyor. İnşallah dualar yerini bulacak. Burcu kızımız iyileşecek" dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER