banner51

Kızıltepe'de Kayınbirader Dehşeti!

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir yıl önce kız kardeşleri ile evlenen Emrullah Doğan’ı arayarak, çay içmeye geleceklerini söyleyen 4 kayınbirader ve bir yakınları, iddiaya göre burada tartıştıkları enişteleri ile onun annesi ve kardeşini bıçakladı. Yaralılar hastanede tedaviye alınırken, 5 şüphelinin serbest bırakılmasına Doğan ailesi tepki gösterdi. 

Kızıltepe'de Kayınbirader Dehşeti!
 
Kızıltepe ilçesinde oturan 30 yaşındaki Emrullah Doğan, bir yıl önce uzaktan akrabaları olan Gülşah Kanat ile görücü usülüyle resmi nikahsız olarak evlendi. Çiftin arasında 3 ay önce tartışmalar çıkınca, Gülşah Kanat ailesinin evine döndü. Doğan ailesinin ileri gelenleri ve bazı aracıların devreye girip Kanat ailesinin ziyaret edilmesi ile Gülşan Kanat yeniden eşinin evine döndü. Geçen Salı günü Gülşah Kanat’ı arayan kardeşleri, kendisini ve eşi Emrullah’ı birlikte yemeğe davet etti. Yemek daveti, Emrullah Doğan tarafından, ’işlerinin yoğunluğu’ gerekçesiyle reddedilince, Gülşah Kanat’ın kardeşleri telefonla tartıştıkları enişteleri Doğan’a, "Biz size yarın çay içmeye geleceğiz" diyerek telefonu kapattı. 
 
ENİŞTELERİ, ANNESİ VE KARDEŞİNİ YARALADILAR
 
Emrullah Doğan’ın Medya Mahallesi 1007 numaralı sokakta bulunan evlerine Çarşamba günü gelen kayınbiraderleri Azat, Kamuran, Ahmet ve Ferhat Kanat ile bir yakınları evde bulunan enişteleri Emrullah Doğan, kardeşleri ile altın takılar ve resmi nikah yapılıp yapılmaması konusunda tartışmaya başladı. İddiaya göre tartışmanın büyümesi üzerine ellerinde eldiven bulunan 4 kayınbirader Emrullah Doğan, kardeşi Ferhat Doğan ve onlara engel olmak isteyen anne Gezal Doğan’ı bıçaklayarak yaraladı. İhbar üzerine eve gelen gelen polis 5 kişiyi gözaltına alırken, yaralılar hastaneye kaldırıldı. 
 
5 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI
 
Kayınbiraderlerinin bıçaklı saldırısında ağır yaralanan Emrullah Doğan, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi altına alınırken, bilincinin kapalı olduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Annesi Gezal Doğan ayakta tedavi edilirken, saldırıda bıçakla yaralanan Ferhat Doğan ise Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde tedavisi sürüyor. Saldırıyı gerçekleştiren 4 kayınbirader ile bir yakınları çıkarıldıkları mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
Emrullah Doğan’ın kardeşi Abdulsamet Doğan, ’çay içmeye geliyoruz’ diyerek evdekileri bıçaklayan 5 kişinin serbest bırakılmasına tepki göstererek, "Her evlilikte sorun olabilir, biz sorunu görüşerek ve anlaşarak aştık. Ancak, eve gelen 5 kişi evi kan gölüne çevirdi ve nasıl oldu anlamadım serbest bırakıldılar. Bunun adı hukuk skandalıdır. Kardeşim ölümle pençeleşiyor ama bunu yapanlar dışarıda ellerini kollarını sallayarak dolaşıyor" dedi. 
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER