banner51

Kızılay'dan Öğrencilere Kıyafet Yardımı

Kayseri’de Türk Kızılay Şubesi ve Kızılay Gençlik Kulübü, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) öğrencilerine kıyafet yardımında bulundu. Üniversite öğrencisi Muhammet Ergenoğlu, başka bir kurum tarafından kendisine verilen ayakkabıyı, Kızılay’a bağışladı.

Kızılay'dan Öğrencilere Kıyafet Yardımı
Sabancı Kültür Merkezi’nde Türk Kızılayı Kayseri Şubesi ve Kızılay Gençlik Kulübü tarafından, yaklaşık bin üniversite öğrencisine kıyafet yardımı yapıldı. Gençlerin yaşamlarında ve okumalarına katkıda bulunmak amacıyla kampanyayı düzenlediklerini söyleyen Türk Kızılayı Kayseri Şube Başkanı Ayhan Uzandaç, "Türk Kızılayı Kayseri Şubesi’nin, üniversite gençlerimizin okumalarında, yaşamlarında biraz olsun katkımız olsun düşüncesi ile böyle bir etkinlik yapmaya karar verdik. Bugün, burada gelen misafirlerimizle beraber, günün sevincini yaşıyoruz. Çocuklarımıza hediye maksadıyla verdiğimiz kıyafetler bunlar. İnşallah, Türk Kızılayı Kayseri Şubesi olarak, üniversitemizde butik kuracağız. Her sene bunu daha iyiye götürmek için çalışacağız. Bazen eksikliklerimiz oluyor ama onları da gidererek en iyi şekilde faaliyetlerimiz devam edecek" dedi.
 
Yaklaşık bin öğrenciye yardım yapıldığını belirten Uzandaç, şöyle konuştu:
 
"Geçen sene, 700 öğrenciye kıyafet dağıtmıştık. Bugün için, bin öğrenciye çıkardık bu sayıyı. İnşallah, ileriki yıllarda bu sayıyı giderek artıracağız. Kıyafetlerimizin hepsi, hayırsever bağışçılarımız tarafından yapılmıştır. Çocuklarımız, üniversite öğrencilerimiz için bu malzemeleri topladık. Önümüzde kış mevsimi olmasından dolayı, mont, kaban, kazak, gömlek, ayakkabı ve çorabına kadar bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık."
 
’BAĞIŞ YAPILAN AYAKKABIYI BAĞIŞLADI’
 
Yardım kampanyasında, üniversite öğrencisi Muhammed Ergenoğlu’nun başka bir kurum tarafından kendisine verilen ayakkabıyı, Kızılay’a bağış yapması, programa katılanlardan tarafından takdirle karşılandı. Ayakkabıyı kardeşi için aldığını söyleyen ERÜ Makine Mühendisliği 3’üncü sınıf öğrencisi Ergenoğlu, "Geçen sene özel bir kurumun yapmış olduğu bağıştan kardeşim için almıştım. Ayağına olmadığı için, ben de bir yıl boyunca muhafaza ettim ve buraya bağışlayıp, başka bir arkadaşımın yararlanması için bağışladım. Giyecek olan arkadaşım, güle güle kullansın" dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER