Kışladağ'da 8 Yılda 63 Ton Altın Üretildi

Uşak’ta Kanadalı Eldorado Gold firmasının Türkiye temsilcisi Tüprag Metal Madencilik firmasının işlettiği Avrupa’nın en büyük altın madenlerinden olan Kışladağ Altın Madeni’nde 8 yılda 63 ton altın üretimi gerçekleşti.

Kışladağ'da 8 Yılda 63 Ton Altın Üretildi
Uşak Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ile Mehmet Altay ve AK Partili Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Kışladağ Altın Madeni’nde incelemelerde bulundu. Protokol üyelerine madendeki çalışmalar hakkında bilgi veren Tüprag Metal Madencilik Genel Müdürü Mehmet Yılmaz, 2 milyonuncu ons altının üretimini gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, 8 yılda 63 ton altın ürettiklerini, altınların tamamının Türkiye’de kullanıldığını, sekiz yılda 2.5 milyar dolar katma değer üreterek ülke ekonomisine katkı sağladıklarını dile getirdi.
 
Maden sahasında yaptıkları incelemenin ardından açıklama yapan Uşak Valisi Seddar Yavuz, madende iş güvenliği ve çevreye olan duyarlılığının kayda değer olduğunu kaydetti. Türkiye için önemli bir işletmede bulunduklarını ifade eden Vali Yavuz şöyle konuştu:
 
"Tüprag Metal Madencilik Türkiye’de vergi ödemelerinde 24’üncü sırada olan ve istihdam konusunda önemli katkılar sunan bir şirketimizdir. Madende yaptığımız incelemelerde iş güvenliğine önem verildiğini, çevreye duyarlı ileri teknoloji kullanıldığını gördüm. İstihdam sorununun çözümüne önemli katkı sağlayan ve 240 ton rezervi olan bir işletme olarak hem ilimize hem de ilçelerimize önemli katkılarda bulunuyor. Bu anlamda şirket yöneticilerini ve çalışanlarını canı gönülden kutluyorum. Umut ediyorum ki ülkemizin diğer bölgelerindeki değerli madenlerimiz de ekonomimize kazandırılır."
 
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER