Kırım Türklerinden Putin'e Tepki

KIRIM Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi bir grup Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye ziyaretini protesto etti.

Kırım Türklerinden Putin'e Tepki
Ankara Güvenpark’ta toplanan Kırım Türkleri, ’İşgalci Rusya Kırım’dan Defol’, ’Rusya Kırımdan Elini Çek’, yazılı pankartlar açarak, ’Kırım Türk’tür Türk Kalacak’ sloganları attı.
 
Grup adına yapılan basın açıklamasında, "Kırım’da ki Kırım-Tatar medeniyetine ait her türlü iz yok edilmeye çalışılmış, okullar camiler yıkılmış, Kırım Tatarlarına ait bütün belgeler evraklar kitaplar yakılmış, mezarlıklar bozulmuş, bununla kalmamış Kırım-Tatar yer adları bile değiştirilmiştir" ifadelerine yer verildi.
 
Türk Milletine çağrıda bulunan Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Tuncer Kalkay, "Aziz Türk Milletine ve Türkiye Cumhuriyetine çağrımız, her türlü Uluslar arası kuralları göz ardı eden, 21.Yüzyılda hala komşularının toprak bütünlüğüne saygı göstermeyen, insan haklarını hiçe sayan, saldırgan ve despot Putin’e karşı medeni dünya ile ortak tavır almasıdır. Putin Kırım’dan elini çek" dedi.
 
Grup yaptığı basın açıklamasından sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER