banner51

Kınskı, Malatya'da Ulu Cami'ye Hayran Kaldı

BU yıl 5’incisi düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali’nin onur konuğu olarak Malatya’ya gelen ünlü Alman oyuncu Nastassja Kinski, kentin tarihi yerlerini gezdi. Kinski, Battalgazi İlçesi’ndeki tarihi Ulu Cami’ye hayran kaldı.

Kınskı, Malatya'da Ulu Cami'ye Hayran Kaldı
Önceki gün Malatya’ya gelen ünlü oyuncu Kinski, bugün de Battalgazi İlçesi’nde Anadolu Selçuklu Sultanı 1. Alaeddin Keykubad tarafından 1224 yılında yaptırılan Ulu Cami’yi ziyaret etti. Cami görevlisi Kemal Güler’den Ulu Cami’nin tarihi hakkında bilgi alan Kinski, ayakkabısını çıkarıp kendisine verilen eşarpla başını örterek camiye girdi. Yarım saat camide kalan Kinski’nin ziyareti sonrası ise taktığı eşarp hediye edildi.
 
Camilerin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu ve camilerde iç dünyasına yolculuğa çıktığını belirten sanatçı her gittiği yerde camii ziyareti yaptığını, burada da bu hazzı yaşamak istediğini ifade etti.
 
Cami ziyaretinin ardından Malatya’nın ünlü kayısılarının satışa sunulduğu Şire pazarına giden Kinski, burada da kayısı ve kayısı çeşitleri hakkında bilgi aldı. Kayısının bu kadar çok çeşidinin olmasından çok etkilenen Alman oyuncu kayısı döneri de keserek festival ekibine ikram etti.
 
Nastassja Kinski, Malatya’ya özel yöresel tatları tatmak içinse ’Malatya Mutfağı’na gitti. Vejetaryen olduğu için kiraz yaprağı sarması yiyen oyuncu yemeğin tarifini de almayı ihmal etmedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER