banner51

'Kimsesizler Mezarlığı'nda Bulundu

Adana’da çobanlık yaparken 9 yıl önce kaybolan 50 yaşındaki Mehmet Taşgir’in cenazesi, polisin yaptığı çalışmanın ardından kimsesizler mezarlığında bulundu.

'Kimsesizler Mezarlığı'nda Bulundu
Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kayıp Şahıslar Büro Amirliği, kent merkezindeki kayıp kişilerin bulunması için 5 kişilik özel ekip kurdu. 2005 yılında Yüreğir İlçesi’nde çobanlık yaparken kaybolan ve ailesinin kayıp başvurusunun ardından çalışmalara rağmen bulunamayan Mehmet Taşgir’in dosyası da ekipler tarafından incelemeye alındı. Ekipler, daha önce ölü bulunan ve üzerinden kimlik çıkmayan kişilerin kimsesizler mezarlığına gömülmeden önce çekilen fotoğraflarıyla, kayıp Mehmet Taşgir’in sağlık fotoğraflarını karşılaştırdı. 9 yıl önce bulunan bir cesedin burun, kulak ve alnındaki izlerle, Mehmet Taşgir’in fotoğrafları arasında benzerlikler saptandı. Taşgir’in ailesine haber veren ekipler, fotoğrafları gösterdi. Yakınlarının benzetememesine rağmen baba 76 yaşındaki Tevfik Taşgir’den alınan DNA örneği, kimsesizler mezarlığına defnedilen bu kişinin DNA’sıyla uyuştu. Çocuklarının cenazesinin bulunmasıyla üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan baba Tevfik ve üvey anne Makbule Taşgir gözyaşlarına boğuldu.
 
’ARTIK DUA EDEBİLECEĞİMİZ BİR MEZARI VAR’
 
Üvey oğlunun bulunmasıyla buruk bir sevinç yaşadıklarını belirten Makbule Taşgir şunları söyledi:
 
"En azından gideceğimiz, dua edebileceğimiz bir mezarı var. Öz annesi değilim ama öz çocuğum gibi sahip çıkardım. 9 yıl boyunca nerededir? Ne yapıyordur? diye merak içerisindeydik. Bunca yıl aradık kendisini ama bulamadık. Oğlumuzun mezarıyla teselli bulduk. Cesedinin bulunduğu haberi gelince, sanki daha dün ölmüş gibi geldi. Maddi imkanım yok ama, en azından mezarının etrafını demirle çevireceğim. Polislere çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Bayramlarda kandillerde en azından gideceğimiz bir mezarı var artık."
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2014, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER