Kimlik Kaplayıp Başlık Parasını Ödeyecek

Sivas’ta 27 yaşındaki İskender Levent, başlık parasını ödeyebilmek caddelerde dolaşıp kimlik kaplıyor.

Kimlik Kaplayıp Başlık Parasını Ödeyecek
Malatya’nın Hekimhan İlçesi’ne bağlı Kurşunlu Köyü’nden olan İskender Levent, 4 yıl önce komşu köyden sevdiği 18 yaşındaki Ayşe Şahin’i ailesinden istedi. Ayşe bu evliliği istemesine karşın ailesi vermedi. Bunun üzerine İskender, Ayşe’yi kaçırdı. Aradan bir süre geçtikten sonra Ayşe’nin ailesi 15 bin lira başlık parası karşılığında bu evliliğe razı oldu.
 
Yakınlarından borç alıp başlık parasını ödeyerek eşi Ayşe ile nikah kıyan İskender Levent, para kazanıp borcunu ödemek için yollara düşüp Sivas’a geldi. Bin liraya seyyar PVC kimlik kaplama makinesi alan İskender Levent, dondurucu soğukta günde 10 saat caddelerde dolaşıp kimlik kaplıyor. Günde yaklaşık 50 lira kazandığını, 15 bin lira borcun 5 bin lirasını ödediğini belirten İskender Levent, otel parası vermemek için de akşamları bir akaryakıt istasyonu yakınındaki minibüste yatıp kalkıyor.
 
İskender Levent, şimdi tek amacının başlık parası borcunu ödeyip, biraz da para biriktirdikten sonra köyde eşi Ayşe’nin yanına dönmek olduğunu söyledi.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER