Kılıçlı Saldırgan Serbest

Antalya’da izinsiz gösterilere katıldıkları öne sürülen 13 kişiye destek için adliye binası önünde toplanan gruba elindeki kılıçla saldıran T.D. serbest bırakıldı.

Kılıçlı Saldırgan Serbest
’Kobani eylemlerinde izinsiz gösterilere katıldıkları ve kamu malına zarar verdikleri’ iddiasıyla gözaltına alınan 13 kişi dün adliyeye sevk edildi. Bu kişilere destek vermek için bir grup adliye binası önüne geldi. Sloganlar atan grup, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bağcı tarafından uyarıldı. Grup aldırış etmeyince Başsavcı Bağcı polise talimat vererek bunların bahçe dışına çıkmalarını sağladı.
 
Adliyeye geldikten sonra motosikletinden inen T.D. bina önünde bekleyen gruba yönelik "Bunların arasında benim bayrağımı indiren var mı?" diye sordu. Gruptan ses çıkmaması üzerine elindeki bidon içerisindeki benzini göstericilere doğru döken T.D.,  motosikletinde bulunan ve üzerinde ’Deli Gaddar’ yazılı kılıcı çekti. T.D.’nin elindeki kılıçla saldırdığını  gören eylemciler, sağa sola kaçıştı. T.D., polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
 
Bahçelievler Polis Merkezi’ne götürülen T.D., gece saatlerde ifadesinin alınması ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılırken kılıcına el konuldu.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2014, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER