banner9

KİK Bu Kez Edirne'de Toplandı

Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu (KİK) 13’üncü dönem toplantısı, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Yardımcısı Mehmet Tekinarslan’ın başkanlığında 8 il valisi, emniyet müdürü ve jandarma komutanlarının katılımıyla Edirne’de yapıldı.

KİK Bu Kez Edirne'de Toplandı
Edirne Valiliği ev sahipliğindeki toplantıya İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Tekinarslan, İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkan vekili Ömer Ulu, Edirne Vali vekili Beyazıt Tanç, Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, İstanbul Valisi Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı, Kocaeli Vali Yardımcısı, emniyet müdürleri, jandarma komutanları, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın ile diğer temsilciler katıldı.
 
Toplantıya ev sahipliği yapan Edirne Vali vekili Beyazıt Tanç, Edirne’nin Balkanların merkezi konumunda olduğunu ifade ederek, "Ülkemizin Avrupa’ya açılan sınır kenti olması nedeniyle bugün tam da bu önemli toplantının gündemini oluşturan konularda ilimizde yaşadığımız sorunları ve önerilerimizi yerinden kurulumuzun üyelerinin dikkatine sunma olanağını bizlere verdiniz" dedi.
 
GÜNDEM KAÇAKÇILIK OLAYLARI
 
Vali vekili Tanç’ın konuşmasının ardından kurul basına kapalı olarak toplantısına devam etti. Kurul gündeminde ise son 4 ayda meydana gelen göçmen, uyuşturucu, sigara, silah, tarihi eser gibi kaçakçılık olayları yer aldı. Güvenlik güçlerinin temsilcileri illerde yaşanan kaçakçılık olaylarıyla ilgili sunumlar yaptı.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2016, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER