KESK'ten 'Kobani' Açıklaması

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Bitlis Bileşenleri tarafından IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırısınını protesto eden ortak basın açıklaması yaptı.

KESK'ten 'Kobani' Açıklaması
Nur Caddesi’nde bulunan KESK Binası önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup ellerinde taşıdıkları döviz ve pankartlarla yürüyerek slogan attı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Bitlis’te yaklaşık 2 kilometre yürüyen grup, Nurullah Eren Caddesi üzerinde bulunan Ulu Camii önüne geldi. Burada grup adına açıklamayı okuyan KESK Dönem Sözcüsü Sağlık Emekçileri Sendikası Bitlis Şube Başkanı İsmet Saz, AK Parti’nin artık ’Kkarantinaya alınması’ gerektiğini, çünkü sağlığa zarar verdiğini öne sürdü. Saz şöyel konuştu:
 
"IŞID’in Kobani’ye yönelik saldırıları boyutlanınca, bir katliamı izlemek istemeyen Türkiye halkları AKP’nin uyguladığı politikanın değiştirilmesi ve demokratik tepkisini ortaya koymaya çalışmaktadır. Özellikle son 2 günde yapılan eylemlerde halkın üzerine ateşli silahlarla ateş edilmiş, bu saldırı sonucunda şu ana kadar 21 yurttaşımız öldürmüş, yüzlercesi gözaltına alınmıştır. Üstelik bu olaylara müdahale ederken, 1990’lı yıllarda faili meçhul cinayetler ve katliamlarla ismini duyurmuş, ırkçı ve gerici çeteleri de halka yönelik saldırılara dahil etmektedir. AKP halkın sağlığını ve güvenliğini tehdit ediyor."
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER