banner9

Keskintimur: Köle Ticareti İddiaları Araştırılsın

Gaziantep Demokratik Kadın Platformu üyesi Fatma Keskintimur, IŞİD’in kaçırdığı Ezidi kadın ve çocukları sanal sistemle satışa sunduğu ve irtibat bürolarından birinin Gaziantep’te olduğu iddialarının araştırılmasını istedi.

Keskintimur: Köle Ticareti İddiaları Araştırılsın
Gaziantep Demokratik Kadın Platformu Üyesi Fatma Keskintimur, IŞİD’in kaçırdığı Ezidi kadın ve çocukları sanal sistemle satışa çıkardığı ve irtibat bürolarından birinin Gaziantep’te olduğu iddialarını araştırılması için HDP Gaziantep İl binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Fatma Keskintimur, iddiaların araştırılıp ortaya çıkarılmasını, ihmali bulunanların yargılanmasını istedi. Ezidi sığınmacıların başlarına gelenlerin kabul edilemeyecek olduğunu belirten Keskintimur, şunları dedi:
 
“Saldırdıkları her yerde ilk önce kadınları hedef alan, tecavüz, ölüm ve Ezidi kadın ve çocuklara yaptıkları gibi köleleştirmek suretiyle kadını savaş ganimeti sayan bir örgütle karşı karşıyayız. Fakat biz biliyoruz ki IŞİD gibi kanlı örgütler, ilk hedefi her zaman kadınlar olan karanlık bir zihniyetin yalnızca ete kemiğe bürünmüş bir yansımasıdır. Bu vahşi terör örgütüne yaşadığımız şehirlerde böyle bir alan açan, yanı başımızda örgütlenmelerine, içeride ve dışarıda planladıkları eylemleri buralardan bağlantılarla hayata geçirebilmelerine göz yumanların da aynı karanlık zihniyete ortaklık ettiklerini düşünüyoruz.”
 
Keskintimur, Ezidi kadın ve çocuklar hakkında çıkan haberlerin takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2015, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER