KESK Üyeleri 17-25 Aralık İçin Meşaleli Yürüdü

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Kayseri Şubesi, 17-25 Aralık 2013’te gerçekleştirilen ‘Yolsuzluk ve rüşvet’ operasyonlarına karşı hükümetin tavrını eleştirdi. Meşale yakarak yürüyüş yapan KESK üyeleri adına konuşan Büro Emekçileri Sendikası (BES) Şube Başkanı Fatmagül Bayat, “AK Parti iktidarının yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili olarak bütün ekonomik ve siyasi gerçeklerin üzerini kapatma girişimleri asla kabul edilemez’’ dedi.

KESK Üyeleri 17-25 Aralık İçin Meşaleli Yürüdü
 
KESK’e bağlı sendika üyeleri, Sivas caddesi üzerine bulunan Eğitim-Sen Şubesi önünde ellerinde meşalelerle toplandı. Yaklaşık 60 kişilik grup ‘Yolsuzluğa, hırsızlığa, ranta, talana hayır’ ve ‘Onlar çalıyor, sıfırlıyor, biz yoksullaşıyoruz’ yazılı pankartlarla, ‘Hırsız var’ diye bağırarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Grup adına Cumhuriyet Meydanı’nda konuşan BES Şube Başkanı Fatmagül Bayat, 17-25 Aralık 2013’te başlatılan ‘yolsuzluk ve rüşvet’ operasyonunun üzerinden bir yıl geçmiş olmasına rağmen, bir arpa boyu yol alınamadığını öne sürdü. Operasyonda tutuklu şüphelilerin salıverildiğini söyleyen Fatmagül Bayat, soruşturmayı yürüten savcıların da takipsizlik kararıyla soruşturma nedeninin hukuken kaldırılmak istendiğini iddia etti. Fatmagül Bayat şöyle kunuştu:
 
"Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili olarak yürütülen tek yasal soruşturma, dört bakan hakkında meclise gelen fezlekeler üzerinden yürütülmektedir. Yolsuzluk ve rüşvetin suçlularının bütün açıklığı ile ortaya çıkarılıp hesap sorulmasında hükümetin yargı yolunu kapatması, 17-25 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet skandalının elbette halkın, emekçilerin vicdanında da kapandığı anlamına gelmemektedir. Yolsuzluğa karışan, rüşvet alan ve kamu kaynaklarını talan eden bütün sorumlular ve arkasındaki güçler halka hesap vermelidir.”
 
Açıklamanın ardından, AK Parti hükümeti aleyhine sloganlar atan grup, olaysız dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2014, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER