Keşfetmenin Hazzı, Doğanın Büyüsü...

Dalyan Resort Spa ve Dalyan Resort Otel konuklarına, her zevk ve tarza hitap eden unutulmaz bir tatil vadediyor.

Keşfetmenin Hazzı, Doğanın Büyüsü...

Doğanın bin bir rengi ve köklü bir tarihin izleriyle çevrili Dalyan Resort Spa ve Dalyan Resort Otel, bir konaklama seçeneğinden çok daha fazlası… Kaunos gibi bir medeniyetin; Dalyan ve Köyceğiz’e simge olmuş Kaya Mezarları, Roma Hamamı ve amfi tiyatro gibi antik kente ait kalıntılar  tarihten günümüze uzanan önemli miraslardır. Bunların yanı sıra; Kalbis Çayı, İztuzu Plajı, ve Muğla’nın ilk organik köyü ilan edilen Çandır Köyü ve bu köydeki organik defne, incir, mersin, nar, narenciye ve zeytin bahçeleri, Dalyan Resort Spa ve Dalyan Resort Oteli çevreleyen güzelliklerin yalnızca küçük bir parçasıdır.

Yeni yerler keşfetmek, eşsiz deneyimler yaşamak ya da her şeyi bir kenara bırakarak huzur dolu bir atmosferin tadını çıkarmak… 

Dalyan Resort Spa ve Dalyan Resort Otel konuklarına, her zevk ve tarza hitap eden unutulmaz bir tatil vadediyor. 
    
Dalyan; Ege’nin her bir adımda bir başka güzelliğiyle görenleri büyüleyen onlarca güzel noktası arasından bile el değmemiş doğası, eşsiz renk ve kokuları, tarihi, kültürel mirası ve tertemiz havasıyla rahatça ayrışıp dikkat çekmeyi başarıyor. Birbirinden farklı birçok güzelliği eşsiz bir harmoniyle binlerce yıldır bünyesinde yaşatıyor olması, Dalyan’ı bu denli özel olmasının en önemli nedeni. Dalyan Resort ve Dalyan Resort Spa, Çandır organik köyündeki organik bahçesiyle ve kanal kenarındaki tarihi Kaya Mezarları’na bakan konumuyla Köyceğiz Gölü’nü denize bağlayan nehir kenarında masalsı bir tatil vaat ediyor.
Butik ve Özel Tesis belgeli her iki otelin toplamda 100 oda, 200 kişilik toplantı salonu ayrıca Türk Hamamı, buhar odası, sauna ve kapalı havuz da içeren spasıyla misafirlerin bütün ihtiyaçlarına cevap verecek bir tatil seçeneği sunuyor. 

OTEL İÇİN ORGANİK ÜRÜN SERTİFİKALI BAHÇE

Muğla’nın ilk organik köyü olan Çandır beldesi, Kaunos tarihi kenti, göl ve denizin buluştuğu ormanlarla kaplı doğa harikası bir yerdir. Bu köyde Dalyan Resort Otel’e ait 40 dönüm özel organik bahçe bulunmaktadır. 2500 ağacı olan bahçede narenciyenin her türü, nar ağaçları ile 400 yıllık zeytin, defne ve mersin ağaçları bulunmaktadır. Otelin ihtiyacı olan, portakal, limon, greyfurt, nar, nar suyu, zeytin ve zeytinyağı misafirlere sunulmakta ve otelin mutfağında kullanılmaktadır. Ayrıca mevsimine göre; kavun, karpuz, çilek, domates, biber, salatalık, patlıcan gibi yetiştirilen sebze ve meyveler veya yaylalardaki iyileştirilmiş tarım yapan özel bahçelerden getirtilmekte ve otelin tecrübeli şefleri tarafından yemeklerde kullanılmaktadır.
Klasik Türk Mutfağı’nın en lezzetli örnekleri ile hazırlanan mönüsünün yanında çok seçenekli Akdeniz mutfağının da en sağlıklı tariflerini içeren yemeklerle açık  büfe hazırlanmaktadır.

Adını balık tuzağından alan Dalyan’dan levrek, çipura gibi buraya özel balıklar, günlük olarak taze sunulmaktadır. Çeşitli soslarla sunulan mavi yengeçler ve balık yumurtası sadece buraya özel lezzetler…

GÜNE İYİ BAŞLAYIN

Güne mutlu başlamanın yolu, huzurlu bir uykudan geçiyor. Dalyan Resort’ta, günün ilk ışıklarıyla gözlerinizi açtığınız birkaç saniye boyunca odanıza dolan ışık, kulağınıza gelen kuş cıvıltıları ve tertemiz havaya karışan tazelik dolu baş döndürücü kokular ve uzak köyden gelen horoz sesleri olacak. Dalyan Resort’un Kalbis manzaralı odaları, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek kadar lüks, evinizde hissedeceğiniz kadar sıcak ve kendinizi Dalyan’ın tarihi, kültürel ve doğal harmonisinin bir parçası hissedeceğiniz kadar özel.

TAZELENİN

Dalyan kaplıcalarının şifalı radon elementi ile zengin mineralli 5000 yıllık detoks çamuru ve kükürtlü sularıyla sadece bedeninizin değil ruhunuzun da yenilendiğini hissedeceksiniz. Kaunos’lulardan günümüze gelen bu benzersiz sağlık ritüeline Dalyan Spa Resort’ya ait tekne ile Köyceğiz Gölü üzeride yapacağınız yolculuk sonrasında kolayca ulaşabilirsiniz. 

Dalyan Resort Spa’da; bölgenin bitkilerinden üretilen kantaron, yasemin, okaliptüs, mersin, dağ zambağı ve daha birçok çeşit yağlar doğal olarak kullanılmaktadır. Aroma-terapi masaj, klasik Türk hamamı, köpük masajı, anti-stres masaj gibi birçok seçenekle, vücudunuzu tazeleyip huzur bulacaksınız. Her biri alanında uzman ellere kendinizi güvenle teslim edip ruhunuzun ve bedeninizin an be an yenilenişine tanıklık edin.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER