Keşan'da Ayılı Afiş

Edirne’nin Keşan İlçesi’nde reklam panosuna asılan ve üzerinde Roman havası oynayan ayı fotoğrafı ile birlikte Trakya şivesiyle “Naaptı’be Üseyin…” yazan afiş görenleri şaşırttı. Reklamı hazırlayan şirket yetkilileri tüm işlemlerin internet üzerinden yapıldığını ve amacını bilmediklerini ifade ederken, Keşan Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Özcan ise afişin şaka amaçlı asılmış olabileceğini söyledi.

Keşan'da Ayılı Afiş
 
Keşan Hastane Caddesi’ndeki reklam panosuna dün akşam saatlerinde üzerinde Roman havası oynayan ayı fotoğrafı ile birlikte Trakya şivesiyle “Naaptı’be Üseyin…” yazılı bir afiş asıldı. Keşan’dan yeniden aday gösterilen mevcut belediye başkanı CHP’li Mehmet Özcan’ın projelerini tanıttığı reklam afişinin hemen yanındaki reklam panosu, görenlerini şaşırttı. Gülümseten afişi görenler cep telefonlarıyla fotoğraflarını çekti.
 
Reklam şirketi sahibi ve tasarımcısı Eyüp Günay, afişin kendilerine internet üzerinden gönderildiğini ifade ederek, “Asılan afiş bize e-posta yoluyla geldi. Bedeli de internet üzerinden ödendi. Ancak ne amaçla olduğunu bizde bilmiyoruz. Belki birine şaka yapmak istediler ama görenler bizi arayıp ne olduğunu soruyor. Bizde ne olduğunu bilmiyoruz, ancak sıkıntı yaratırsa çıkartabiliriz” dedi.
 
BELEDİYE BAŞKANI: ŞAKA AMAÇLI YAPILMIŞTIR
 
Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ise afişin şaka amaçlı asılmış olabileceğini belirterek, “Şahsıma yönelik bir şey olduğunu zannetmiyorum. Şaka amaçlı yapılmıştır. Herhalde daha önceden biriyle, bir hesabı var. Rahatsız edici olursa kaldırtırım” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER