Kent Konseyi'nin Özgecan Duyarlılığı

Kayseri Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Yrd.Doç.Dr. Neşe Yılmaz Bakır, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde öldrülen ve cesedi yakılan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın katillerine hak ettikleri cezanın verilmesi gerektiğini söyledi.

Kent Konseyi'nin Özgecan Duyarlılığı
Yrd.Doç.Dr. Neşe Yılmaz Bakır, suç ve şiddetten arındırılmış emin ve güvenli bir kentte yaşamanın, temel ‘Kentli Hakkı’ olduğunu söyledi. Erkekten önce insan olmayı bile beceremeyenler nedeniyle pek çok kadın ve çocuğun bu haktan mahrum bırakıldığını vurgulayan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Yrd.Doç.Dr. Neşe Yılmaz Bakır, şöyle dedi:
 
"Vahşet karşısında kanımız dondu. Kalbimiz dayanmadı. Bu olay ile bir kere daha görüyoruz ki kadına karşı şiddet artık ’Kadına Karşı Vahşet’ boyutuna ulaşmıştır. Pek çok vakada olduğu gibi bu canilerin de mahkemelerde mini etekten tahrik indirimi, rızası var indirimi, mahkemedeki uslu davranışlarından iyi hal indirimi, cezaevinde uslu duruşundan ceza indirimi gibi konulara yer verilmeden hak ettiği cezayı bulmaları sağlanmalıdır. Kadın düşmanlığı ile atılan her adımın karşısında yine kadınlar duracak, takipçisi olacaktır. Vicdanlarda derin bir iz bırakan bu korkunç olay nedeniyle Özgecan’ın ailesi ve bizlerin başı sağ olsun."
 
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER