Kendi Tüfeğiyle Vuruldu

Adana’da kasap, 21 yaşındaki Mahmut Paker, motosikletle giderken tutması için arkadaşı 19 yaşındaki Eşref Işık’a verdiği av tüfeğinin ateş alması sonucu öldü.

Kendi Tüfeğiyle Vuruldu
Olay, merkez Yüreğir İlçesi’nin Güneşli Mahallesi’nde meydana geldi. Mahmut Paker, ziyaretine gelen arkadaşı Eşref Işık ile bir süre sohbet ettikten sonra işyerini kapattı. Paker, motosikletine Işık’ı da alıp evlerine doğru yola çıktı. Paker, dükkandan aldığı av tüfeğini tutması için arkadaşına verdi. Yolculuk sırasında Işık’ın elindeki tüfek henüz bilinmeyen bir nedenle ateş alınca motosikleti kullanan Paker ağır yaralandı. Mahmut Paker, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülmesine rağmen kurtarılamadı.
 
Gözaltına alınan Eşref Işık, yoldan geçen 2 kişinin kendilerine ateş ettiğini öne sürdü. Ancak, çelişkili ifade verdiği anlaşılınca çapraz sorguya alınan Işık, olayı itiraf etti. Paker’in motosikleti kullandığı için kendisine tutması için verdiği tüfeğin istemeden ateş aldığını ileri süren Işık, "Nasıl olduğunu ben de bilmiyorum. Elimde tuttuğum tüfek birden patladı. İsteyerek olmadı" dedi.
 
Işık’ın korkudan attığını söylediği av tüfeği gösterdiği yerde bulundu. Ölümüne neden olan tüfekle çektirdiği fotoğrafı da sosyal paylaşım sitesinde yayınladığı anlaşılan Mahmut Paker’in cenazesi yapılan otopsi ardından Alihocalı Mahallesi mezarlığında toprağa verildi. Soruşturma sürdürülüyor.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2014, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER