banner9

Kenan Sofuoğlu'na Ağaç Tepkisi

Kenan Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu Facebook’taki hesabından yeni pisti Düzce’nin Cumayeri İlçesi’nde yapma kararı aldığını açıklayarak, alanın yukarıdan çekilen fotoğrafını paylaştı. Kenan Sofuoğlu ağaçların kesileceğini yönünde tepki gösterilmesi üzerine bölgenin çalılık olduğunu, ağaç kesilmeyeceğini açıkladı.

Kenan Sofuoğlu'na Ağaç Tepkisi
Şampiyon motosikletçi Kenan Sofuoğlu facebook hesabından Düzce’nin Cumayeri’nde yapılacak yeni pistle ilgili bilgi verdi. Cumayeri’ne gelerek Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna ile görüşüp pistin yapılacağı bölgeyi harita üzerinden inceleyen Kenan Sofuoğlu, daha sonra pistin yapılacağı Çubuk Orman ve Şeker Ahmet mevkilerinde Tuna ile birlikte incelemede bulundu. Kenan Sofuoğlu, Facebook’tan pistle ilgili kararını şöyle açıkladı:
 
"Birkaç aydır farklı lokasyondaki yerleri inceledikten sonra Düzce’nin Cumayeri ilçesinde pisti yapmaya karar verdik. İnşallah önümüzdeki Pazartesi günü ilk çalışmalar başlıyor. Dozerler piste girişi yapacaklar. Allah nasip ederse Mayıs ayında ilk asfaltı atmayı ve Haziran ya da Temmuz ayında Türkiye Şampiyonası’nın bir ayağını burada gerçekleştirmeyi planlıyoruz. En önemlisi de bu pisti sadece motosiklet pisti olarak görmeyin, öyle bir pist yapılacak ki hem Türkiye otomobil yarışlarının, hem motosikletlerin her türlü pist yarışlarının yapılabileceği güvenlik olsun, tasarım olsun bu alanlarda dünya standartlarında özel bir parkur hazırlanacak. Pistin dizaynını bizzat ben kendim yapacağım. Bütün çalışmalarıyla A dan Z’ye kendim koşturup uğraşacağım. Pisti buraya yapmamızda hem Cumayeri Belediye Başkanımızın yoğun ısrarları ve gösterdikleri itinadan, bölgenin çok elverişli olmasından dolayı ayrıca Sakarya’da halihazırda bulunan pistimizden ötürü son kararımızı burada yapılması yönünde verdik"
 
AĞAÇ TEPKİSİ
 
Kenan Sofuoğlu’nun pistin yapılacağı alanın fotoğraflarını paylaşmasının ardından bazı kişiler ağaçların kesileceğini belirterek tepki gösterdiler. "Yapma Kenan yazıktır bu güzel doğaya. Pist yapacak yer mi yok", "Bu güzelim yeşillik ne olacak", "Kenan buradaki binlerce ağacı yok edecekseniz bırakın bu sporu yapmayı" gibi tepkiler üzerine Kenan Sofuoğlu fotoğrafın yukarıdan çekilmesi nedeniyle bölgenin ağaçlık gözüktüğünü belirterek, paylaşımının altına şu açıklamada bulundu:
 
"Fotoğraf çok yüksekten alındığı için bölge ağaçlık gibi görünmüş ama fotoğrafta görünen yerlerde sadece sık olmakla birlikte ufak boyutta çalılıklar mevcut. Ağaç kesme gibi bir durum kesinlikle yok."
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER