Kemer'de Alternatif Eurovision

Kemer ve Yöresi Tanıtma Vakfı’nın (KETAV) ev sahipliğinde gerçekleşecek Kemer Uluslararası Müzik Yarışması, eurovisiona alternatif olmaya hazırlanıyor.

Kemer'de Alternatif Eurovision
10-16 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Kemer Uluslararası Müzik Yarışması’na, 32 ülkeden yarışmacı davet edilecek. Organizatör ve proje sahibi Arif Çelik, yarışmanın katılımcı ülke sayısı ve konseptiyle dünyanın ikinci büyük müzik yarışması olacağını söyledi. KETAV ev sahipliğinde gerçekleşecek organizasyonda ülke tanıtımının ön planda tutulacağını sözlerine ekleyen Çelik, “Yarışmanın, Türkiye ve Antalya’ya turist yollayan Almanya Rusya, Hollanda, İsveç, Ukrayna, Norveç, Fransa, Polonya, Danimarka, İsrail, İran, ABD, Ermenistan, Özbekistan, Yunanistan, İngiltere’nin de aralarında yer aldığı 32 ülkenin katılımıyla gerçekleşmesini planlıyoruz. Katılımcı yarışmacılara ülkelerinin kültür bakanlıkları aracılığıyla ulaşarak, olası farklı düşüncelerin de önüne geçmiş olacağız" dedi.
 
Ülkelerin etnik halk müzikleri, yerel dansları ve kıyafetleriyle çok renkli bir organizasyona sahne olacak müzik yarışmasına ülke olarak hazırlanılması gerektiğini sözlerine ekleyen Çelik, “15 Nisan’da yapılacak final gecesini ulusal bir kanaldan canlı yayınlayacağız. Yarışma, dünyanın dört bir yanındaki yayın kuruluşlarına servis edilecek" diye konuştu.
 
Yarışmanın yapılacağı sahne planından ülkelerin oturma düzenine kadar her ayrıntı ise plan üzerinde belirlendi. 3 boyutlu hazırlanan projenin inşasına ise 2015 yılı Ocak ayında başlanacak.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER