Kazandığı Parayı Köy Okullarına Harcıyor

Ordu Üniversitesi (ODÜ) öğrencisi 28 yaşındaki Fatih Küçük, karakalem portre çizerek kazandığı parayla boya alıp, köy okullarının bahçe duvarlarına resim yapıyor. 

Kazandığı Parayı Köy Okullarına Harcıyor
 
ODÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Fatih Küçük, kentte karakalem portre çizerek hem okul masraflarını çıkarıyor, hem de köy okullarına destek oluyor. Karakalem çalışarak kazandığı parayla köy okullarının bahçe duvarlarına resim yapan Küçük, 4 ayda 12 köy okulunu ziyaret edip, portre çiziminden kazandığı 6 bin TL ile aldığı fırça ve boya ile okulların bahçe duvarlarına resim yaptı.
 
Aynı zamanda bağımsız milletvekili adayı olacağını belirten Fatih Küçük, Haziran ayındaki seçime kadar 70 köy okuluna bu şekilde resim yapacağını ifade etti. Fatih Küçük, "Öğrenciyim, karakalem portre çalışması yaparak elde ettiğim geliri köy okullarına harcıyorum. Resim çalışması için gerekli olan boya ve diğer malzemeleri karşlıyorum. Şu ana kadar 12 köy okulunda çalışma yaptım, seçim süresince 70 köy okulunu ziyaret edip resim çalışması yapacağım. Ben milletvekili adaylarına yeni bir yol gösteriyorum, halka şov yapmadan bireysel olarak seçim bütçesini reklam giderine dökmek yerine bunun yerine bir yerin onarılmasına harcıyorum. Milletvekili adaylarının seçim reklam harcamalarına dikkat çekmek amacıyla bu çalışmayı başlattım. Adayların parayı reklama harcamak yerine sosyal çalışmalara harcamasını tavsiye ediyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER