Kazan'da Ülkücü Çakıroğlu İçin Gıyabi Cenaze Namazı

EGE Üniversitesi’nde iki grup arasında çıkan kavgada bıçakla öldürülen Ege Üniversitesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Ankara’nın Kazan ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.

Kazan'da Ülkücü Çakıroğlu İçin Gıyabi Cenaze Namazı
MHP ilçe yöneticileri ve ülkücü grup, sloganlar atarak Ankara Caddesi üzerinden Milli Egemenlik Parkı’na kadar yaklaşık 1 kilometrelik yürüdü. Burada konuşan Ülkü Ocakları Başkanı Atilla Akcan ülkücü hareketin dün nasıl küresel güçlerin sömürü düzenine izin vermediyse, bugün de bu güçlerin taşeronluğunu yapan terör örgütünün ve iktidarın bölme projelerine geçit vermeyeceğini söyledi. Akcan, "Türk Milleti bu elim hadisenin acısını içine atmayacak, hesabını eli kanlı canilerden ve ihanet ortaklarından mutlaka soracaktır. Tarihi şehitlerle dolu ve şanlı bir geçmişe sahip olan Ülkücü Hareket, safları daha da sıklaştırarak kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Şehitler kervanına katılan yiğit ülküdaşım Fırat Çakıroğlu kardeşimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza sabırlar diliyorum" dedi.
 
Burada Fırat Yılmaz Fırat Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kılındı. Namazı kıldıran imam Abdullah Alaylı, "İlim yuvalarımız yaraları saran müesseseler olmaktan çıkıp, yara açan, birbirlerinin kanını döken hale geldiyse, bizlerin şöyle başımızı ellerimizin arasına alıp düşünmemiz lazım geldiğini bir kez daha hatırlatmış olalım. Aradan 1400 sene geçmesine rağmen asr-ı saadetten sonra bugüne kadar hala aynı şeyler devam ediyorsa, biz de ilerleme yok. İşte ortaçağ denen de budur kardeşlerim" diye konuştu.
 
Ülkü Ocakları Temsilciliği’nde de mevlit okutuldu.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER