Kazada Şehit Olan Polis Törenle Memleketine Gönderildi

Şanlıurfa’da dün akşam geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden 11 yıllık polis memuru 37 yaşındaki Serdar Gören için Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Ailesi ve kızlarının sinir krizi geçirdiği törende Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı da uzun süre gözyaşı döktü.

Kazada Şehit Olan Polis Törenle Memleketine Gönderildi
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi’nde 8 yıldır görev yapan evli ve 4 kız babası Serdar Gören, dün akşam saatlerinde görev yaptığı motosikletiyle seyir halindeyken Necmettin Cevheri Caddesi’nde yanan kırmızı ışıkta aniden duran otomobile arkadan çarptı. Motosikletinden yere düşen polis memuru Gören olay yerinde yaşamını yitirdi. Ölümüyle ailesi, yakınlarını ve meslektaşlarını yasa boğan polis memuru Gören için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ile Gören’in eşi Fikriye ile çocukları Sıla, Rümeysa, Halime, Sevilay, annesi İde, babası Mehmet Gören ve meslektaşlarının katıldığı törende gözyaşları sel oldu.
 
KIZLARI BABASININ ŞAPKASINI TAKTI
 
Trafik kazasında hayatını kaybeden Serdar Gören’in kızları Sıla, Rümeysa, Halime ve Sevilay, babasının görevdeyken kullandığı şapkayı takarak uzun süre gözyaşı döktü. Polis memuru Serdar Gören’in sinir krizi geçiren eşi Fikriye, annesi ide ve babası Mehmet Gören’i de polisler teselli etti. Gören’in Türk bayrağına sarılı tabutu meslektaşlarının omuzlarında getirilirken eşi Fikriye Gören, “Ben seni göreve gönderdim, ölüme değil. Ölüm sana yakışmadı. Beni böyle bırakma” diyerek feryat etti.
 
EMNİYET MÜDÜRÜ UZUN SÜRE AĞLADI
 
Makam ve konutuna giderken kendisine öncülük eden polis memuru Gören için düzenlenen törende Şanlıurfa’da Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı da uzun süre gözyaşlarına hakim olamadı. Pınarbaşı, törende Gören’in ölümüyle yaşadıkları üzüntüyü ifade ederken ağlayarak kürsüden ayrıldı.
 
’BABA SENİ ÇOK SEVİYORUM’
 
Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık tarafından okunan duaların ardından Gören’in Türk bayrağına sarılı tabutu, meslektaşlarının omuzlarında vcenaze aracına konulurken eşi ve kızları sinir krizleri geçirdi. Ağlayarak tabuta sarılan kızlardan 10 yaşındaki Sıla Gören, “Baba seni çok seviyorum. Baba beni bırakıp gitme. Baba sensiz yapamayız. Ben kime artık baba diyeceğim” diyerek feryat etti.
 
SON FOTOĞRAFINI MOTOSİKLETİYLE ÇEKTİRDİ
 
11 yıllık polis memuru Serdar Gören’in ardından 8 yıldır bindiği ve Emniyet Müdürlüğü bahçesinde çektirdiği son fotoğrafı kaldı. Gören’in cenazesi, toprağa verilmek üzere Gaziantep’e gönderildi.
 
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER