banner9

Kazada Ölen Savcı Odasında Anıldı

Adana’da dün gece yarısı geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Cumhuriyet Savcısı İsmail Kaya, görev yaptığı Adana Adliyesi’ndeki odasında, meslektaşları ve yargı çalışanları tarafından karanfil ve dualarla anıldı.

Kazada Ölen Savcı Odasında Anıldı
Adana Adliyesi’nde 2012 yılında, Genel Soruşturma Bürosu’nda göreve başlayan Savcı İsmail Kaya için düzenlenen anma törenine Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan’ın yanı sıra başsavcı vekilleri, hakim ve Cumhuriyet savcıları ile adliyede görev yapan çok sayıda personel katıldı. Savcı Kaya’nın cübbesi koltuğuna asılırken, masasına da fotoğrafı ve her zaman kullandığı eşyalar konuldu. Savcı Kaya’nın özgeçmişinin okunduğu anma törenine katılanlar, saygı duruşunda bulunup dua etti. Meslektaşları ve yargı çalışanlarının duygu dolu anlar yaşadığı törende, Kaya’nın 4 yıldır birlikte görev yaptığı katip Aynur Köylü gözyaşlarını tutamadı.
 
’ÇOK DEĞERLİ BİR HUKUKÇUYDU’
 
Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Savcı Kaya’nın çok iyi bir hukuk adamı olduğunu söyledi. Kaya’nın ölümünden dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirten Yeldan, "Çok değerli bir hukukçuyu, iyi bir kardeşimizi kaybettik. Kişiliği ve çalışmalarıyla örnek bir arkadaşımızdı. Ani bir kayıptı bizim için, o nedenle üzüntüsü de tarifsizdir. Hatıralarını, ailesini, tüm emanetlerini korumak bizim hem onurumuz hem görevimiz. Tüm arkadaşlarımızın, yargı camiamızın onlara sahip çıkacağına dair hiçbir endişemiz yok. Ailesi ve çocuklarıyla ilgili üzerimize düşen ne varsa hep beraber yapacağız. Hepimizin başı sağ olsun" dedi.
 
Törenin ardından yargı mensupları ve adliye çalışanları, merhum savcının masasına karanfiller bırakıp dua etti.
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2016, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER