Kayseri'de Ülkücülerin Gıyabi Cenaze Namazı Kıldı

İzmir’de Ege Üniversitesi kampusunda çıkan olaylarda bıçaklanarak öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Kayseri’deki Hunat Camisi’nde gıyabi cenaze namazı kılındı. Namazın ardından HDP il binası önüne gelen yaklaşık 600 kişilik grup içeri girmeye çalışınca polis tazyikli ve biber gazıyla müdahale etti.

Kayseri'de Ülkücülerin Gıyabi Cenaze Namazı Kıldı
Ülkü Ocakları binası önünde öğleden ikindi namazı öncesi toplanan ülkücüler, sloganlar eşliğinde Hunat Camisi’ne kadar yürüdü. Burada toplanan gruba ikindi namazı öncesi Ülkü Ocakları İl Başkanı Selim Gümüş, namaz sonrasında da emekli imam Kemal Yılmaz gıyabi cenaze namazı kıldırdı. Cenaze namazının ardından ise Çakıroğlu ve hayatını kaybeden ülkücüler için mevlit okutuldu.
 
HDP İL BİNASINA YÜRÜDÜLER
 
Camiden ayrılan ülkücüler sloganlar eşliğinde yürüyerek Ülkü Ocakları binası önüne geldi. Burada gruptan ayrılan 600 kişi ise yakında bulunan HDP binasına yürüdü ve içeri girmek istedi. Polis grubun içeri girmesine izin vermeyince gruptakiler binayı taş ve kartopu yağmuruna tuttu.
 
Polis, ısrarla binaya girmek isteyen gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Biber gazından etkilenen 13 kişiye, 112 Acil Servis ambulansında müdahale edildi, 4 kişi ise özel hastanelere götürüldü. Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Selim Gümüş, olayların sürdüğü HDP binası önüne gelerek, öfkeli grubu yatıştırdı ve bölgeyi terk etmelerini istedi. ’Öl de ölelim’ sloganları atan grup, Gümüş’ün konuşmasının ardından HDP binası önünden ayrıldı.
 
Ülkü Ocakları binası önüne gelen gruba konuşan Selim Gümüş, "Bizler ülkücülere yakışır şekilde davrandık ve şehit kardeşimizi ebediyete uğurladık. Bundan sonrası bize yakışmaz. Şimdi Kuran okuyarak dağılıyoruz’" dedi ve Yasin suresinin ilk ayetlerini okudu. Grup daha sonra dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER