Kayseri'de Temsili Evlilik Töreni

Kayseri Valiliği’nin davetlisi olarak kente gelen Amerikalı gazeteci çift, ’Gesi Bağları’ türküsü ile ünlü Gesi’de temsili olarak nikâh tazeledi.

Kayseri'de Temsili Evlilik Töreni
 
Amerika Birleşik Devletlerinde seyahat yazarlığı yapan ve Kayseri Valiliği davetiyle kente gelen Devin Galaudet ve eşi Morgana Rae dünya genelinde sürdükleri, seyahat ettikleri her ülkede temsili evlilik töreni yapma geleneklerini, Gesi Belsei’ndeki 680 yıllık tarihi evde gerçekleştirdiler. Gelin ve damadın Gesi yöresine ait yöresel kıyafetleri giydiği ve gelinin at üzerinde nikâh alanına geldiği temsili evlilik töreninde, çiftin temsili olarak nikâhını İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş kıydı. Taymuş yoğun programı nedeniyle Vali Orhan Düzgün’ün katılamadığını ve çifte ömür boyu mutluluklar ilettiğini belirterek, tarihi bir mekânda, Kayseri’nin bağları ile ünlü Gesi beldesinde çiftin temsili nikâh törenini gerçekleştirmenin ve bu tören aracılığıyla kentin tanıtımına katkıda bulunmanın, çok önemli olduğunu dile getirdi.
 
Temsili evlilik töreninde konuşan çift, daha önce ziyaret ettikleri 11 farklı ülkede bu töreni düzenlediklerini, Türkiye’nin ise bu töreni düzenledikleri 12’nci ülke olduğunu ve böylesine otantik ve tarihi bir beldede bu töreni gerçekleştirmiş olmaktan çok büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER