banner9

Kayseri'de Darbe Girişimine Protesto

Kayseri’de binlerce kişi Cumhuriyet Alanı’nda toplanarak darbe girişimini protesto etti.

Kayseri'de Darbe Girişimine Protesto
TSK içerisindeki bir grubun darbe girişiminde bulunmasının ardından Kayseri’de vatandaşlar, Türk bayraklı araç konvoylarının eşliğinde İstasyon Caddesi güzergahından geçerek, Erkilet Bulvarı’nda bulunan Emniyet Müdürlüğü binası önünde toplanarak, polise destek verdi. Bu arada, polis araçları sürekli siren çalıp, megafonla vatandaşlara sokağa çıkma yasağı bulunmadığı yolunda anonslar yaptı.
 
Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, kentte olağandışı bir eylem olmadığını, vatandaşların darbecilere karşı protesto eylemleri yaptığını belirterek, "Garnizonumuz, askeri birliklerimiz, polisimiz ve vatandaşımız bizimle. Şu anda komutanlarımızla, Emniyet Müdürümüzle birlikteyiz. Yan yanayız. Kayseri demokrasiye sahip çıkmıştır" dedi.
 
Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular da, telsiz emriyle vatandaşların sokağa çıkması için ekiplerin anons yapması, aksine davranan personelin en ağır şekilde cezalandıracağını bildirdi. Vatandaşlar, Kayseri Valiliği, Emniyet Müdürlüğü, Ak Parti Kayseri il başkanlığı önünde ellerindeki Türk bayraklarıyla darbecilere karşı çıkan sloganlar attı. Kentteki büyükşehir ve ilçe belediyeleri tarafından vatandaşlara  "Demokrasiye karşı yapılan darbe girişimi için tüm halkımızı meydanlara bekliyoruz’’ mesajı geçildi.
 
Kent merkezindeki cami minarelerinden tekbir, sela ve ezan sesleri ’ Demokrasiye sahip çıkın’ çağrıları yükseldi.
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2016, 02:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER