Kayseri Şehidini Uğurladı

Siirt’in Eruh ilçesinde şehit düşen şehit Piyade Er Mustafa Aydın, Kayseri’nin Yahyalı İlçesi'nde yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı cenaze namazının ardından toprağa verildi. Şehit babası Mehmet Aydın, "İki oğlum daha var, arkasında ben de hazırım. Bu vatan bizimse onu biz koruyacağız. Yaptıklarına da pişman olacaklar. Hiç üzülmüyorum. Onu vatan için yetiştirdim vatan için gitti, vatan sağolsun" dedi.

Kayseri Şehidini Uğurladı

Siirt’in Eruh ilçesi Gürendoruk Köyü Jandarma Karakolu’na giderken teröristlerin  saldırısında şehit düşen 21 yaşındaki Piyade Er Mustafa Aydın, Yahyalı İlçesi'nde Ulu Camii’de öğleleyin kılınan cenaze namazı ardından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye, TBMM Bakan Vekili Sadık Yakut, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Murat Mercan, Vali Mevlüt Bilici, Garnizon Komtanı Hava Pilot Tümgeneral Ali Demiral, AK Parti milletvekili İsmail Tamer, Ahmet Öksüzkaya, MHP milletvekili Yusuf Halaçoğlu, şehidin babası Mehmet Aydın ile oğulları Oğuzhan ve Fatih ve anne Havva Aydın ie, şehidin yakınları ve ilçe halkı ile askeri ve mülki erkan katıldı. Anne Havva Aydın, ayakta durmakta güçlük çekip tören boyunca sessizliğini korurken baba Mehmet Aydın, "İki oğlum daha var arkasında ben de hazırım. Bu vatan bizimse onu biz koruyacağız. Yaptıklarına da pişman olacaklar. Hiç üzülmüyorum. Onu vatan için yetiştirdim vatan için gitti, vatan sağolsun" diye konuştu.

Şehit cenazesi töreni nedeniyle, ilçe meydanı Türk bayraklarıyla donatılırken Türk barağı üzerinde şehidin fotoğrafı ve İstiklal Marşı’nın 7’nci katısının yer aldığı pankart asıldı. Cenazeye şehidin amcasının oğlu Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanan ve halen tutuklu bulunan Tuğgeneral Ali Aydın’ın, ‘’Yörük Ali paşa’’ yazılı çelenk gönderdiği görüldü. Cenaze, Yahyalı'daki törenin ardından Senir Köyü'nde toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 16:25
YORUM EKLE

banner47