Kayseri Emniyeti'nden Açıklama

Kayseri Emniyet Müdürlüğü, Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve lojmanlarına yönelik bombalı saldırıyı düzenleyen ölen 2 teröristin de erkek olduğunu açıkladı.

Kayseri Emniyeti'nden Açıklama

Pınarbaşı'ndaki saldırı ile ilgili Kayseri Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, dün saat 09.10 sıralarında Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'ndeki trafik kontrolünden kaçan bir aracın saat 09.50 sıralarında Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde durdurulmak istendiği hatırlatıldı. Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "Durdurulmak istenen araç içerisinden açılan ateşe karşılık veren polis memuru Ahmet Geben, çatışma sonucu şehit olmuş, akabinde araç içerisinden bir el bombası atılmış ve bomba yüklü araç patlatılmıştır. Olay sonrası 1 komiser yardımcısı, 6 polis memuru, 2 teknisyen yardımcısı durumu ağır olmak üzere, 3 polis eşi ve çocukları ile 5 vatandaşımız çeşitli yerlerinden yaralanmış, saldırı esnasında araç içinde bulunan ve terör örgütü mensubu oldukları değerlendirilen 2 şahıs da ölmüştür. Patlama neticesi ilçe Emniyet Müdürlüğü ve lojmanları ile çevrede bulunan işyerlerinde ve araçlarda hasar meydana gelmiştir."

Öte yandan, Pınarbaşı ilçesinde teröristlerin giriştiği hain saldırı sonrası ağır yaralanan ve Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde beyin ameliyatı geçirdikten sonra uyutulan 25 yaşındaki sivil memur İsmail Sakın’ın durumunun ciddiyetini koruduğu ve komadan çıkamadığı belirlendi. ERÜ Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Keleştemur, şöyle dedi: "Pınarbaşı ilçesindeki terör saldırısı sırasında ağır yaralanan ve beyin ameliyatı geçirdikten sonra sürekli uyutulan İsmail Sakın’ın durumu çok kritik. Şu anda yoğun bakım servisinde makinaya bağlı olarak yaşamını sürdürüyor."

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER