Kaymakam'ı Dolandırmaya Kalktı

Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde, Kaymakam Tuncay Sonel’i ziyaret eden Mehmet Özkan Demir adlı kişi, kendisini ’Colombia Üniversitesi Başkan Yardımcısı ve Kalp Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz’ün dönem arkadaşı’ olarak tanıtarak, Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan kendisine yardım yapılmasını istedi. Demir’in hareketlerinden şüphelenen Kaymakam Sonel, polisten Demir hakkında bilgi isteyince gerçek ortaya çıktı.

Kaymakam'ı Dolandırmaya Kalktı
Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel’in dikkati Sosyal Yardımlaşma Vakfındaki dolandırıcılığı engelledi. Colombia Üniversitesi Başkan Yardımcısı ve Kalp Cerrahi Profesör Mehmet Öz’ün dönem arkadaşı olduğunu öne süren Mehmet Özkan Demir Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel’i makamında ziyaret etti. Demir, ziyarette Kaymakam Tuncay Sonel’den ihtiyacı olduğunu gerekçe göstererek Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan kendisine nakdi yardımda bunulmasını talep etti.
 
Mehmet Özkan Demir’in hareketlerinden şüphelenen Kaymakam Tuncay Sonel İlçe Emniyet Müdürü Haydar Kılıç’ı arayarak Demir’in Genel Bilgi Toplama (GBT) kaydının araştırılmasını istedi.
 
Mehmet Özkan Demir’in yapılan GBT incelemesinde, Ordu, Zonguldak, Antalya ve Balıkesir’de  kendini doktor olarak tanıtarak, kadın doğum ameliyatlarına girdiği ve çok sayıda dolandırıcılık olayına karıştığı belirlendi.
 
Mehmet Özkan Demir, dolandırıcılık, unvan gaspı ve resmi makamlara yalan beyan vermek suçundan gözaltına alındı.
 
Kaymakam Tuncay Sonel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Salı günleri ilçe kaymakamı olarak vatandaşların sorunlarını dinlediğini belirterek, "Odama gelerek kendisini Profesör Mehmet Öz’ün dönem arkadaşı olarak tanıttı ve sosyal yardımlaşma vakfından nakdi para yardımında bulunulmasını talep etti. Kendisinin şüpheli endişeli hali üzerine telefondan emniyet müdürlüğünü arayarak GBT’sinin yapılmasını istedim. Mehmet Özkan Demir’in yapılan sorgulamasında Ordu, Zonguldak, Antalya ve Balıkesir’de doktor kılığına girerek kadın doğum ameliyatlarına girdiğini tespit ettik. Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Mehmet Özkan Demir’i dolandırıcılık, unvan gaspı ve resmi makamlara yalan beyan vermek suçundan gözaltına aldı" dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER